Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #8027, Prodej nemovitosti a nájemní smlouva

Prodej nemovitosti a nájemní smlouva, Reality

Sjednejte si hypotéku online
15.11.2019 Reality

Dobrý den, bydlíme celá rodina u bratra v bytě. Moji rodiče sepsali nájemní smlouvu s bratrem již v roce 2014. Bratr v roce 2018 šel do insolvence. Teď byla prodána nemovitost a zápis do katastru proběhl 11.11. a návrh na vklad proběhl 1.10. To znamená že do 11.11 byl majitel bratr? Nový majitel totiž tvrdí že jsme od 1.10 jeho dlužníky. A dále bych se chtěl zeptat, zda nájemní smlouva přechází na nového majitele? IS tvrdí že měla být vložena v katastru, ale to mi připadá jako hloupost

Dobrý den,

majitelem bytu se stal nový vlastník "dnem zápisu na katastru (11/11) se zpětným efektem k datu podepsání kupní smlouvy (1/10 nebo dříve)". Skutečně jste tak od 1/10 (nebo dříve) dlužníky nového majitele bytu. Do katastru se zapisují pouze věcná břemena, nikoliv nájemní smlouvy. Nájemní smlouva přechází automaticky z původního vlastníka na nového.