Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #22596, Hypotéka 5 let po ukončení insolvence

Hypotéka 5 let po ukončení insolvence, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
24.12.2023 Hypoteční poradna

Dobrý den, aspoň se ujistím jak to funguje 🙂. Musel jsem v roce 2021 do insolvence a přítelkyní šla v roce 2019 na 5 let. Já na 3 roky, 120 000 Kč. Zaplatím 100%. Když šla má přítelkyně do insolvence, už jsme měli syna (novorozeně - Tadeáška). Bez příjmu byla na úřadu práce a odtamtud šla na rodičák. Musel jsem ji ručit, aby ji to schválili. Teď jsme manželé, narodil se nám teď v srpnu další uličník Matyáš. Manželka vlastně byla celých 5 let co byla v insolvenci na mateřské, příští rok v říjnu ji to končí. Přišel dopis. Mně to končí o 3 měsíce později. Poctivě splácíme, půjčku ani jiné nebankovní půjčky už nechceme vidět. Radši rok dáváme stranou a jdeme koupit za hotovost. Pracuji 2 a půl roku v Německu. Manželka měla z minulého vztahu Tomáše a Tobiáše, ty jsem si papírově bohužel nevzal na sebe kvůli jejímu Ex., takže jsme 6 členná rodina. Jsem 93 ročník/manželka 89 ročník. Po ukončení insolvence je 5letá lhůta, kdy mi nesmí nic dát. Má smysl po uplynutí 5 let žádat o hypotéku? Děkuji ta odpověď. Hezké svátky.

Dobrý den,

po uplynutí 5 let od data ukončení insolvence hypotéku velmi pravděpodobně získáte. Bonitní klienti mají šanci již po 4 letech od ukončení osobního bankrotu (není tam absolutní zákaz půjčování peněz - jen dlužník po insolvenci nebudí příliš důvěry u věřitelů a banky musí k půjčování peněz přistupovat velmi obezřetně). 4 děti a 2 insolvence je masakr - držím Vám palce, držte se!