Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #9255, Koronavirus a zavřené restaurace

Koronavirus a zavřené restaurace, Exekuce a insolvence

Dobrý večer, mám insolvenci od roku 2016, bohužel zavřeli restauraci z důvodu koronaviru. Co mám dělat když jsem teď doma a nemůžu do práce a nebudu mít na to? Mám odevzdat 7 500 Kč z darovací smlouvy. Děkuji

Dobrý den,

uzavření restaurací je překážkou v práci a zaměstnancům náleží 60% mzdy, tedy nikdo neskončí zcela bez příjmu a všichni budou dále pobírat min. 60% platu. Postiženi tak budou především ti, kteří v pohostinství pracují načerno nebo pouze za minimální mzdu a zbytek dostávají bokem na ruku. Nemáte-li na úhradu splátek v insolvenci, kontaktujte insolvenčního správce a zkuste se s ním domluvit na jiném řešení (dočasné snížení nebo odložení splátek).