Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6840, Kolik nám zbude z důchodu?

Kolik nám zbude z důchodu?, Exekuce a insolvence

E

Jsme důchodci, chceme si zažádat o insolvenci. Náš měsíční příjem činí 18 748 Kč. Kolik nám zbude na přežití?

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

jak vysoký důchod máte přesně Vy a Vaše manželka? Každému zůstane nazabavitelné minimum - např. z důchodu 9 500 Kč by to bylo 7 453 Kč. Senioři mohou od června žádat jednou za život o kratší osobní bankrot pouze na 3 roky.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

5.8.2020, Běžný účet, Autor: Jan Budín

Zcela zdarma a bez podmínek. Takový je nový běžný účet České spořitelny. Jmenuje se Standard a nemusíte se u něj bát žádných poplatků za vedení ani za odchozí platby. S těmi jste přitom dosud museli u České spořitelny počítat.

Pracujete venku? Za životní pojištění dáte až o 30 % víc než kancelářské profese

Pracujete venku? Za životní pojištění dáte až o 30 % víc než kancelářské profese

3.8.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Pracovat v kanceláři se vyplatí. Alespoň z pohledu životního pojištění. Podle nového indexu životního pojištění totiž kancelářské profese zaplatí za životní pojištění mnohem míň než dělníci, kteří se pohybují v terénu. Rozdíl je až 30 %.

Zájem o půjčky na jaře klesl. Kvůli koronaviru

Zájem o půjčky na jaře klesl. Kvůli koronaviru

29.7.2020, Půjčka, Autor: Jan Budín

Propad o několik desítek procent. Taková byla na jaře situace na českém trhu se spotřebitelskými úvěry. Ukázala to anketa ČTK mezi jednotlivými poskytovateli. Podle ní přišel nejvýraznější propad v dubnu a nyní už se situace opět stabilizuje.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

M

#10906, Zrušení daně z nabytí nemovitosti, Daně, 7.8.2020

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak zažádat o vrácení daně z nabytí nemovitosti. Zapsána na katastru jsem 7.1. 2020, a tudíž se mě týká vrácení již zaplacené daně. Předem moc děkuji.

Dobrý den, zákon o zrušení daně z nabytí nemovitosti doposud nebyl plně schválen (chybí souhlas Senátu a podpis prezidenta). Doporučuji vyčkat na plné schválení zákonu. Finanční úřad pak pravděpodobně připraví formulář, na základě kterého bude možné o vratku žádat.

P

#10905, Půjčí mi v exekuci?, Půjčka, 7.8.2020

Dobry den, rad bych dostal od Vas odborny nazor, zda by mi nekdo poskytl pujcku v moji situaci nebo existuje alternativni reseni. Jsem cizinec s trvalym pobytem v CR. Jsem zamestnany na HPP a DPP. Mam dolozitelny prijem (pracocni smlouva, vyplatni pasky apod.). Mam exekuci na plat, kdy mi kazdy mesic zamestnavatel strhava cca 6 000 Kc z 30 000 Kc. Celkova castka na exekuci byla 670 000 Kc a uz zbyva jen 320 000 Kc - pote mam 2. exekucni rizeni cekkem 11 000 Kc od dopravniho podniku. Rad bych si vzal pujcku, abych mohl doplatit zbytek a zbavil se exekucniho rizeni, je to mozne vubec? Dekuji predem za Vasi radu.

Dobrý den, v exekuci Vám nikdo peníze nepůjčí (ani na vyplacení dluhů z exekuce). Po ukončení exekuce půjčku bohužel nezískáte ani dalších 3-5 let. Pokud by bylo současné splácení exekucí nad Vaše síly, mohl byste požádat o osobní bankrot, ve kterém stačí 5 let splácet min. 2 200 Kč měsíčně a po té Vám je zbytek prominut (splatíte-li během 3 let min. 60%, pak insolvence končí již po 3 letech).

Š

#10904, Exekuce a předplacená karta, Exekuce a insolvence, 6.8.2020

Dobrý den, mám exekuci. Abych nepřišla o své minimum, mám účet přes třetí osobu, ale ráda bych měla peníze na svém účtu. Mohu využít předplacenou kartu? U jaké banky? A jakým způsobem se k financím dostanu? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, předplacená karta Váš problém neřeší, protože: u většiny předplacených karet je dnes povinnost identifikovat majitele karty (pryč jsou doby, kdy se jednalo o zcela anonymní záležitost)příchozí platby se připisují majitelům předplacených karet dle vyplněného variabilního symbolu (vydavatelé předplacených karet mají totiž pouze jeden společný účet pro všechny zákazníky) - ten Vám pravděpodobně nebude ochoten vyplňovat váš zdroj příjmů (např. zaměstnavatel při zasílání výplaty, Úřad práce pří výplatě dávek, atd.). 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 900 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR