Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #22742,Vstup do insolvence a srážky ze mzdy

Vstup do insolvence a srážky ze mzdy, Exekuce a insolvence

Dobrý den, potřebuji poradit, jelikož v charitě kde jsem podávala návrh na insolvenci o tom neví. Vyhláška byla vydána 11.1., tudíž už bych neměla splácet své dluhy. Ale z platu mi byla stržena exekuce a poslána exekutorovi, jelikož už byly výplaty hotové (výplatu mám k 15.). Bude to velký problém? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

od momentu podání žádosti o oddlužení jste chráněna před výkonem exekuce. Pravděpodobně pochybila mzdová účtárna vašeho zaměstnavatele, která již neměla srážku provést. Vy jste přišla o peníze, ale na insolvenci to nebude mít negativní dopad.