Kolik musím mít plat, abych mohla podstoupit insolvenci a platit alimenty?

Dobrý den, už jsem zoufalá, prosím o radu. Každý mi říká něco jiného. Insolvenční spravce mi říkal, že musím mít příjem minimalne 23 tisíc čistého, abych dosáhla na insolvenci. Že prý 23 000 Kč výplata, 16 760 mi nemůžou zabavit, 4 000 Kč jde na alimenty a cca 2 240 Kč insolvence. Ale četla jsem, že nezabavitelné minimum je 13 600 Kč a ne 16 760? Kolik potřebuji mít plat prosím Vás, když potřebuji insolvenci a platím zároveň 4 000 Kč alimenty na dítě ktere ma bývalý v péči?

Dobrý den,

je to přesně tak, jak Vám sdělil váš ins. správce. Nezabavitelné minimum není fixní, ale závisí na výši přijmu (pro 23 000 Kč je to Vámi uváděných 16 760 Kč).