Jak ovlivní mé OSVC postavení moji měsíční splátku ve výši 7009 Kč?

Pokračování dotazu č. 10321: Dobry den, dnes mi dosla odpoved od vas ale nejak jsem to nepochopil. Kdyz mam nastavenou splatku 7009 Kc mesicne a jsem ted OSVC, jak jste to myslel? Jakoze mi ta splatka zustane nebo se mi snizi? Dekuji

Dobrý den,

zatímco pro zaměstnance pobírající mzdu je v insolvenci stanoven přesný mechanismus výpočtu nezabavitelného minima (s rostoucí/klesající mzdou roste/klesá splátka), u OSVČ se výše měsíčních splátek stanovuje individuálně po dohodě s ins. správcem, který zohledňuje vaše obraty za minulé měsíce. Proto doporučuji o výši splátek jednat s vaším ins. správcem a najít kompromis akceptovatelný pro obě strany.