Nesouhlasím s půjčkami manžela, Osobní a rodinné finance

Pokračování dotazu č. 6338: Děkuji za odpověď. Takže jediným momentálním řešením je najít všechny nebankovní půjčky a do všech napsat, že si nepřeji, aby mému manželovi půjčovali další peníze? Myslíte, že na to tyto banky budou nějak reagovat? Je to spíš pojistka pro mě pro případ rozvodového řízení? chápu to správně? děkuji

Dobrý den,

je třeba vyslovit písemný nesouhlas s již poskytnutými úvěry ("nevěděla jsem o nich a nesouhlasím s nimi"). Tímto se sníží Vaše ručitelství z celého závazku na 50% (tzv. do výše podílu v SJM). V případě exekuce by po Vás měla být vymáhána jen polovina dluhů (jinak byste v rámci manželství ručila za 100%).

Tímto nezabraníte dalším půjčkám. Zvažte, má-li smysl setrvávat v manželství s někým, kdo Vás bezhlavě zadlužuje.