Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #1834, Dotaz na půjčku

Dotaz na půjčku, Půjčka

J

Dobry den,budu kamaradce poskytovat pujcku,nez mi to splati,vstoupime do Eurozony,muzete mi poradit,jakym zpusobem to mam potom prepocitat,aby mi mohla splacet v Eurech?Dekuji

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

půjčky mezi kamarády/rodinou vůbec nedoporučuji, neboť ve valné většině případů vedou ke konci doposud přátelských vztahů. V současné chvíli jsou úroky u úvěrů na minimech, resp. půjčit si je možné i za 1,89%-1,99% a peníze lze uložit i za 2,95%. Mimo rizika zničených vztahů tedy půjčka mezi kamarády není ani logická z pohledu kupeckých počtů, když Vy si své peníze můžete nechat uložené s úrokem až 2,95% a Vaše kamarádka si může půjčit od banky za 1,89%-1,99% (+ snížení daňového základu o zaplacené úroky). 

Pokud banka kamarádce z jakýchkoliv důvodů nepůjčila, vězte, že to bylo jen a pouze pro její dobro, protože její bonita asi nebyla dostatečná (vysoké riziko nesplacení úvěru).

Do eurozóny nelze vstoupit dříve než za 3 roky od vyhlášení plánu o vstupu. Tedy pokud by se zítra politici rozhodli, že chtějí vstoupit do eurozóny, bude to nejdříve v lednu 2018. Tato vláda deklarovala, že během svého vládního období do eurozóny vstupovat nechce (nebylo by to smysluplné/výhodné za současných podmínek), tedy reálně se lze vstupu do eurozóny dočkat nejdříve až po roce 2020, ale spíše později - cca 2025. Pokud na půjčce kamarádce trváte, stejně nedoporučuji půjčovat na delší dobu než pár měsíců/rok.

Považuji to za vysoce nerozumné, ale pokud peníze přesto chcete půjčit kamarádce na takto dlouho, doporučuji pro splátku v eurech použít kurz, který ČNB vyhlásí jako poslední platný před přijetím eura. Koruna bude před vstupem do eurozóny silně posilovat, možná až na 22 Kč/EUR, tedy čím pozdější kurz použijete, tím lépe pro Vás (tím více eur dostanete nazpět).

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

5 tipů, jak vybrat nejlepší termínovaný vklad

5 tipů, jak vybrat nejlepší termínovaný vklad

22.11.2019, Spoření, Autor: Pavel Strašák

Výše úroků nebo třeba délka uložení peněz. Faktorů, které vám pomůžou najít nejlepší termínovaný vklad, je několik. A pro každého může být důležité něco jiného. Podívejte se proto s námi na 5 doporučení, které vám s výběrem nejvýhodnějšího termínovaného vkladu pomůžou.

Daňové povinnosti při pronajímání nemovitosti

Daňové povinnosti při pronajímání nemovitosti

21.11.2019, Daně, Autor: Lukáš Taragel

Pokud chcete pronajímat nemovitost nebo plánujete nějakou koupit za účelem pronájmu, nezapomeňte také na daňové povinnosti. Příjem z pronájmu je určitou formu pasivního příjmu, která se musí uvádět do daňového přiznání. Velmi podstatné je v této souvislosti rozlišit, zda nemovitost pronajímáte jako občan nebo jako podnikatel.

Vteřina nepozornosti vás může stát statisíce. Připravte se na ni s pojištěním odpovědnosti za škodu

Vteřina nepozornosti vás může stát statisíce. Připravte se na ni s pojištěním odpovědnosti za škodu

20.11.2019, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Stačí vteřinka nepozornosti. Neposypaný chodník před domem. Chyba v daňovém přiznání, které děláte pro klienta. A před škodou za statisíce nebo dokonce i miliony korun už vás nic nezachrání. Existuje ale jednoduchý způsob, jak se na ni připravit. Jmenuje se pojištění odpovědnosti.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

M

#8102, Pravidelný a příležitostný příjem, Daně, 22.11.2019

Zdravím, mám práci a k ní si přivydělávám jako operátor chatu z domova. Nemám žádnou smlouvu. Ale chodí mi na účet pravidelně platby. Musí se to nějak danit?

Dobrý den, pravidelný příjem (na rozdíl od příležitostného do 30 000 Kč) je třeba uvést v daňovém přiznání a řádně zdanit. 

P

#8101, Podklady pro insolvenci, Exekuce a insolvence, 21.11.2019

A musíme každý s manželem k insolvenci dokládat papíry ohledně dluhu? Jelikož já dokládala dvě exekuce a manžel dva úvěry a teď nám právě po třech měsících napsali, že manželovi chybí jedna strana z jedné smlouvy. Tak se chci zeptat jestli je to velký problém.

Dobrý den, v žádosti o oddlužení je třeba přesně popsat svou finanční situaci (příjmy, závazky, majetek, atd.). Závazky se dokládají nejčastěji úvěrovými smlouvami. Ohledně chybějící stránky - záleží, co je to za stránku, resp. jak moc podstatné jsou na ni informace. 

P

#8100, Vstup do insolvence, Exekuce a insolvence, 21.11.2019

Dobrý, zažádala sem s manželem o společnou insolvenci a oni mi nejdříve napsali, že vše jsme správné poslali a po třech měsících mi píšou, že jsme nedodali celou smlouvu ohledně úvěru a má otázka zní, jestli je nutností dokládat oba dva aspoň dva dluhy a doložit smlouvami, takže celkem 4mi smlouvami nebo stačí brát ode mě dvakrát smlouvy k exekucím. Děkuji snad sem to napsala srozumitelně.

Dobrý den, pro vstup do insolvence musíte dlužit dvěma či více subjektům. Jako manželé máte dluhy společné, tedy Vám stačí mít 2 závazky dohromady.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 8100 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR