Jak získat konsolidaci půjček a dalších 140 000 Kč s příjmem 11 500 Kč měsíčně?

Nejlevnější půjčka od Zonky
28.9.2015 Půjčka

Dobrý den, potřebuji konsolidaci půjček zhruba 160 000 plus půjčit 140 000 navíc. Příjem mám 11 500 měsíčně. Jsem sama, bezdětná. Mám vedlejší příjem, ale bohužel mi na něj nikdo potvrzení nevydá. V registru záznam nemám. Splácím 1800 úvěr ze stavebního spoření a na 1800 jsem vedena jako ručitel. Mám vůbec nějakou možnost v některé bance projít? Děkuji moc za odpověď. Olga

Dobrý den,

životní minimum je pro Vás zhruba 7,5-8 tisíc Kč (liší se dle banky), tedy maximálně můžete měsíčně splácet 3,5-4 tisíce korun. Nyní sice splácíte jen 1800 Kč měsíčně, ale ručitelství je jako splácení (když nastane problém, banka jde bez řečí za ručitelem a víc ji nezajímá). Tedy o moc více než současných 1 800 Kč měsíčně splácet nemůžete, možná při dobré vůli 2 200 Kč, ale to je opravdu strop.

160 000 Kč při době splácení 84 měsíců a úroku 10% vychází na měsíční splátku zhruba 2 700 Kč - doporučuji Equa Bank (nejlepší podmínky na trhu, nejnižší úrok + nulové poplatky). Alternativně Air-Bank. Ale bude to chtít trochu štěstí, neboť to převyšuje Vaše aktuální maximum 2 200 Kč. Dobré by bylo se zbavit ručitelství - mimochodem, proč jste někomu ručitelství podepsala? To je velmi rychlá cesta do pekel. Tohle se nepodepisuje ani vlastním dětem.

Na nové peníze (dalších 140 000 Kč) tak jako tak nedosáhnete, to byste nezvládla splácet. Neoficiální příjem bokem banka uznat pro Vaše dobro nemůže, neboť o něj můžete přijít ze dne na den a z čeho by se pak splácelo?