Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #10283, Půjčka a smlouva na dobu určitou

Jaké jsou možnosti změny smlouvy na dobu určitou na dobu neurčitou bez další zkušební doby?

Nejlevnější půjčka od Zonky
31.5.2020 Půjčka

Pokračování dotazu č. 10244: A smlouva na dobu určitou 1 rok není problém? Případně je možnost, že by mi ji zaměstnavatel mohl změnit na dobu neurčitou bez další zkušební doby?

Dobrý den,

prodloužení zkušební doby je možné jen za souhlasu obou stran (musel byste s tím souhlasit Vy, což po uplynutí této lhůty není ve Vašem zájmu). Pracovní smlouvu z doby určité na dobu neurčitou lze změnit bez nutnosti nové zkušební lhůty, nicméně s tím by zase musel souhlasit Váš zaměstnavatel. Pokud se mu osvědčíte jako dobrý pracovník, určitě s tím nebude mít problém. Se smlouvou na dobu určitou půjčku sjednat lze, ale úvěr je třeba doplatit do momentu ukončení pracovní smlouvy (musel byste vše vrátit do 9 měsíců, což u půjčky 140 000 Kč by pravděpodobně bylo mimo vaše možnosti).