Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #2901, Čerpání hotovosti z kreditní karty

Čerpání hotovosti z kreditní karty, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
15.7.2016 Půjčka

Dobrý den, chtěla bych se jen zeptat, když máte úvěrovou kartu, ze které čerpáte finanční hotovost, kolik je úrok z částky třeba 10 tisic? Diky za info

Dobrý den,

každá banka uvádí v sazebníku úroky a poplatky z kreditní karty jak pro platby u obchodníků, tak pro výběry hotovosti z bankomatů. Zatímco platby u obchodníků jsou bez poplatků s úrokem "jen" cca 20%, výběry z bankomatů jsou s velmi vysokým poplatkem (až 4% z vybírané částky) a zvýšeným úrokem až 30%. Proto důrazně nedoporučuji kreditní kartu používat k výběrům z bankomatů.