Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #4392, Nestíhám splácet, jsem na mateřské

Nestíhám splácet, jsem na mateřské, Půjčka

B

Dobrý den, jsem na rodičovské s druhým dítětem a přítel nás opustil. Bohužel jsem byla tak hloupá a vzala jsem si nějaké úvěry od nebankovních společností když on potřeboval. A teď to zůstalo vše na mně. Pobírám 7 600 Kč měsíčně a 2 000 Kč alimenty na první dítě. Ale tyto mikropůjčky dělají měsíčně nějakých 17 000 Kč. V exekuci nejsem, chodím po brigádách kde se dá, abych to měla z čeho zaplatit. Je nějaká možnost, že by mi banka nebo společnost nějakým způsobem pomohla? Konsolidace nebo tak něco? Zkoušela jsem to tak nějak všude online ale bohužel. Děkuji za odpověď

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

na mateřské s příjmem 9 600 Kč se splátky půjček ve výši 17 000 Kč splácejí skutečně obtížně. Zejména matce samoživitelce. V této situaci Vám bohužel nikdo nepomůže. Ani dle zákona na ochranu spotřebitelů nemůže, neboť banka (která by mohla poskytnout konsolidaci) se musí přesvědčit, jestli jste schopná půjčené peníze splatit. A to Vy teď nejste. Doporučuji zatnout zuby, žít několik měsíců o chlebu a vodě a s vypětím všech sil na brigádách půjčky doplatit. V současné situaci by Vám totiž neschválili pravděpodobně ani osobní bankrot, takže lepší tvrdě splácet než být odsouzen k doživotní exekuci. Zažádejte si o alimenty na druhé dítě a obecně tlačte otce svých dětí k vyšší spoluúčasti na výchově dětí.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Analytici otočili a čekají zlevnění hypoték. Kvůli koronaviru i ropě

Analytici otočili a čekají zlevnění hypoték. Kvůli koronaviru i ropě

30.3.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Ani ne do půlky března. Tak dlouho vydrželo analytikům přesvědčení, že úrokové sazby hypoték letos porostou. Prudké šíření koronaviru COVID-19 ale táhne dolů akciové trhy. A s nimi i mezibankovní sazby, od kterých se mimo jiné odvíjí úroky hypoték. Dá se proto čekat, že brzy přijde další vlna zlevňování hypotečních úvěrů.

Řešení, jak ušetřit při podnikání? Je tu platební brána zdarma!

Řešení, jak ušetřit při podnikání? Je tu platební brána zdarma!

29.3.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

V době, kdy kvůli koronaviru řada lidí přišla o zdroj příjmů z prodeje v kamenných prodejnách, je potřeba najít fungující alternativní cesty. 

Transparentní účet není jen pro neziskovky a politiky. Podívejte se, kde a jak si ho zřídit

Transparentní účet není jen pro neziskovky a politiky. Podívejte se, kde a jak si ho zřídit

27.3.2020, Běžný účet, Autor: Petr Jermář

Před volbami nebo při živelných katastrofách a krizích. To jsou chvíle, kdy se nejčastěji setkáte s transparentními účty. Jako například nyní, kdy si je kvůli pandemii koronaviru COVID-19 zřizují instituce, které vyrábí roušky do nemocnic či pro důchodce. Založit si ho ale může každý. Ukážeme vám, kde a jak si ho můžete zřídit.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

M

#9502, Insolvence, koronavirus a snížení mzdy, Exekuce a insolvence, 31.3.2020

Dobry den, jsem v insolvenci od 2017 a mesicne se srazkami z vyplaty plus dar. smlouvy a alimenty platim celkem 14 500 Kc. Kdyz budu doma na 60%, to znamena ze mi na to nevyjde a ziv. minimum by slo mne na ucet a zbylo by jen par penez. A ted otazka - prednost maji alimenty nebo dluhy? Aj kdyby alimenty, tak mne na to nevyjde. Ani na jedno ani na druhy. Muzu se nejak domluvit a vse doplatit ze sveho ziv. minima plus pomoc rodiny? Musel bych si vzdy zjistit, kolik mi chybi ke klasickym mes. poplatkum a pak vse prikazem poslat ze sveho uctu. Je to tak mozny a nebo me zrusi insolvenci i kdyz mam zajem dal platit s pomoci rodiny? Je nekde prosim odkaz kde zjistim kolik procent uz mam splacenych a z ceho se pocita byt doma na 60%?

Dobrý den, zatímco alimenty musíte hradit v plné soudem stanovené výši, insolvenční srážky fixní nejsou a vždy závisí na výši vašeho příjmu. S poklesem výplaty na 60% tak automaticky klesne i insolvenční srážka. Pokud i se sníženou srážkou zvládnete dále plnit podmínky osobního bankrotu (za 5 let splatit min. 30% dluhů), není třeba nic ze svého doplácet. V opačném případě je možné se na doplatku ze svého domluvit s insolvenčním správcem. Určitě se nemusíte bát ukončení insolvence, když máte dobrou vůli takto dostát všem svým závazkům. 

A

#9501, Insolvence a mimořádný příjem, Exekuce a insolvence, 31.3.2020

Dobrý den, jsem v insolvenci a plním splátkový kalendář. Je taková situace, že marodím a platím si pojistku, kde mam denní odškodné a mají mě vyplácet. Tak se chci zeptat, jestli na to má nárok insolvenční správce.

Dobrý den, jedná se příjem, který podléhá insolvenčním srážkám. Sečte se váš příjem ze zaměstnání a z pojistky a z celkové částky se vypočte srážka a nezabavitelné minimum (kolik Vám zůstane).

BF

#9500, Kolik mi zůstane v exekuci?, Exekuce a insolvence, 31.3.2020

Dobrý den, pobírám invalidní důchod ve výši 5 800 Kč, k tomu ještě jsem zaměstnaný, můj čisty příjem za únor 2020 činil 33 190 Kč. Mám nepřednostní exekuce. Zaměstnavatel mi provedl srážku ze mzdy 17 500 Kč. Tudíž mi odebral více než jednu třetinu. Mám ještě jednu vyživovací povinnost. Můj dojem je, že mi zaměstnavatel odebral větší srážku než by měl. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, s příjmem 33 190 Kč, jednou vyživovací povinností a s nepřednostními pohledávkami by srážka měla činit 11 714 Kč. Srážka kolem 17 500 Kč by odpovídala přednostním pohledávkám. Doporučuji žádat nápravu po mzdové účtárně vašeho zaměstnavatele. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 9500 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR