Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #9624, Koronavirus a odklad splátek

Koronavirus a odklad splátek, Půjčka

PK

Dobrý den, dnes bylo hlasování v PS, ale hlasování o prodloužení nebo odložení splátek jsem nenašel. Nevíte jak to vypadá? Děkuji

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

doposud nic schváleno nebylo. Odložení splátek u půjček a hypoték by musela schválit nejen PS ale taktéž Senát.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Pořizujete si investiční zlato? Zkuste investiční mince místo slitků

Pořizujete si investiční zlato? Zkuste investiční mince místo slitků

29.5.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Do čeho investovat v době krize, či pro případ další krize? Opět se jako dobrá investice ukázaly drahé kovy – konkrétně zlaté slitky.

Akcie klesly o desítky procent. Vyplatí se do nich ještě investovat?

Akcie klesly o desítky procent. Vyplatí se do nich ještě investovat?

27.5.2020, Akcie a investice, Autor: Jan Budín

O 20 % a víc. Tak hluboko klesly v posledním půlroce světové akciové trhy. Na vině je pandemie koronaviru COVID-19, opatření jednotlivých států a panika, kterou tato situace vyvolala. Znamená to, že je lepší na investice do akcií zapomenout nebo se na ně naopak zaměřit? Odpověď není zcela jednoznačná…

Podání věřitelského insolvenčního návrhu v době koronaviru 2020

Podání věřitelského insolvenčního návrhu v době koronaviru 2020

26.5.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Návrh na zahájení insolvenčního řízení může kromě dlužníka podat i jeho věřitel. Podmínky pro podání věřitelského insolvenčního návrhu jsou mírně odlišné od návrhu dlužníka.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

Š

#10281, Daň z nemovitosti, Reality, 31.5.2020

Dobrý den, bydlím v domě, kde je 6 bytů, zatím v podílovém vlastnictví. Přecházíme do tzv. osobního vlastnictví, kdy nám byla právníkem zpracována veškerá dokumentace a v průběhu dvou týdnů by právník měl podat návrh na vklad do katastru nemovitostí. Já osobně vlastním byt 3+1, soused 1+1. Soused mě oslovil, zda bych mu jeden pokoj neprodala, s čímž já souhlasím. Právníkem nám bylo sděleno, že tedy v návrhu do KN již zapracuje, že já přijímám byt o velikosti 2+1 a soused rovněž přijímá byt o velikosti 2+1, mezi mnou a sousedem byla vypracována kupní smlouva. V této souvislosti se Vás chci zeptat, zda, kdy a jakým způsobem máme tuto změnu nahlásit na finanční úřad, jednak v souvislosti se zaplacením daně za prodej (platí kupující, tedy pokud již nebylo schváleno, že se tato daň již neplatí) a jednak také s úpravou výše roční daně, kterou platíme vždy v květnu. Děkuji Vám za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den, ohledně daně z nabytí nemovitosti doporučuji vyčkat 1-2 měsíce na výsledek jednání Parlamentu o zrušení této daně. Změnu u daně z nemovitosti budete řešit v daňovém přiznání za rok 2021 podávaném na FÚ do konce ledna 2021 (rok 2020 řešit nemusíte, tam již byla daň zaplacena).

PF

#10280, Exekuce a deponování mzdy, Exekuce a insolvence, 31.5.2020

Pokračování dotazu č. 10279: Dobrý den, takže na deponovány účet mi zaměstnavatel může při částce 16 500 Kč čistého strhnout 5 200 Kč?

Dobrý den, záleží na typu pohledávek (přednostní/nepřednostní) a počtu vyživovaných osob.

P

#10279, Deponování srážek ze mzdy, Exekuce a insolvence, 31.5.2020

Dobrý den, jakou částku nebo kolik procent z výplaty mi může zaměstnavatel strhnout na depozitní účet?

Dobrý den, máte-li na mysli deponování mzdy zaměstnavatelem na žádost exekutora do momentu rozhodnutí soudu o osobním bankrotu, pak je tato výše srážek rovna exekučním srážkám (ty se počítají z výše příjmu dle počtu vyživovaných osob a typu pohledávek - přednostní/nepřednostní).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 200 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR