Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #3073, Banky odmítají poskytnout konsolidaci

Banky odmítají poskytnout konsolidaci, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
2.10.2016 Půjčka

Dobrý den, je mi 21 let, mé doložitelné příjmy jsou kolem 30 000,- měsíčně, práci mám na dobu určitou s tím, že smlouva již byla jednou prodloužena, jsem svobodný a bezdětný, mé úvěry činí splátku celkem 3900,- měsíčně. Chci si zkonsolidovat své stávající úvěry. Bohužel mé žádosti banky odmítají bez udání důvodu, kromě jedné, kde mi sdělili, že mám negativní záznam v registru BRKI či NRKI. Proto jsem si zažádal o výpisy z těchto registrů, ale po prozkoumání v nich není nic, co by zhoršovalo moji bonitu. Všechny své závazky platím včas, což je na nich viditelné. Potřebuji vyřešit tuto situaci z důvodu hypotéky, o kterou si chci zažádat příští rok. Můžete mi poradit, v čem by mohl být problém? Vycházím z toho, co mi řekli v bance ohledně registrů. V případě zájmu mi pomoci, mohu dokumenty zaslat mailem. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

problém může být v pracovní smlouvě na dobu určitou, neboť pro poskytnutí úvěru se vyžaduje smlouva na dobu neurčitou (a nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě). Je možné úvěr poskytnout i pro smlouvu na dobu určitou, ale pak musí být poslední splátka naplánována nejpozději na měsíc, ve kterém končí pracovní smlouva.