Jak se bránit vysokým poplatkům za vymáhání úvěru od nového věřitele?

Nejlevnější půjčka od Zonky
28.5.2020 Půjčka

Dobrý den, byl mi zesplatněn úvěr, který od té doby splácím v pravidelných splátkách a nová inkasní společnost která zastupuje nového věřitele pohledávky účtuje neustále vysoké poplatky cca 800 Kč měsíčně za vymáhání. Původní věřitel si nic takového neúčtoval, protože to ve smlouvě není. Rád bych se zeptal, jestli je na místě, aby si nový věřitel účtoval prostřednictvím inkasní společnost takové poplatky. Pro představu jistina je 20 000 Kč a splácím 3 000 Kč/měsíc.

Dobrý den,

neznám detailně Váš případ (kde a za jakých podmínek jste si půjčoval, jak dlouho jste nesplácel, jaké byly a jsou náklady vymáhání), ale obecně bych doporučil na 1-2 měsíce snížit své výdaje na minimum (žít o chlebu a vodě), zvýšit své příjmy brigádami a směnami navíc a dluh 20 000 Kč doplatit (není to tak vysoká částky, tu zvládnete ušetřit/vydělat za 1-2 měsíce).