Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #5404, Banka mi nabízí jen příliš vysoký úrok

Banka mi nabízí jen příliš vysoký úrok, Půjčka

HT

Pokračování dotazu č. 5402: Dobrý den, dneska jsem zkoušel Equa bank a ta mi pro změnu nedá půjčku vůbec. Půjčku na 40 tisíc jsem si bral z důvodu, že mi umřel náš jediný notebook asi 8 let starý a chtěl jsem půjčit peníze hlavně z toho důvodu, abych měl konečně nějakou bankovní historii. Přece jen až budu za pár let žádat o hypotéku, chci mít výhodný úrok a když přijdu do banky jako nepopsaný list, tak se dobrého úroku nedočkám a bude to vypadat jako současná situace. 200 tisíc si chci půjčit s podobným záměrem a půjčku chci vyžít pro investici, kde očekávám zhodnocení 100-200% v následujících 3-5 letech a nechci používat na to svoje osobní finance a chci využít finance banky a tím zabít dvě mouchy jednou ranou. Při slušném úroku kolem 7% na 5 let bych zaplatil nějakých 37 tisíc na úrocích a čistý zisk pro mě by se mohl pohybovat 163-363 tisíc. Ovšem vím, že investice nemusí jít dle mého předpokladu a můžu skončit ve ztrátě, ale toto riziko jsem ochotný podstoupit s tím, že zhodnocení je přiměřeně vysoké. Děkuji za zodpovězení předešlého dotazu. Není třeba tento příspěvek zveřejňovat.

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

je velmi podivné, že by Vám banka s čistým měsíčním příjmem 70 000 Kč čistého nechtěla vůbec půjčit. V tom musí být nějaký problém, o kterém dosud nevíte. Nemáte negativní záznamy v registrech dlužníků či jiný škraloup z minulosti? Pozitivní úvěrová historie Vám určitě ve skóringu přidá body k dobru a pomůže hlavně ve sporných situacích, kdy by např. Váš příjem byl přesně na hraně, atd. Ale slušný úrok získáte i bez historie, budete-li jinak bonitní klient (dostatečný příjem, dobrá práce, atd.) Naopak Vám banky pravděpodobně vůbec nepůjčí s negativní historií.

Nechci Vám brát iluze, ale zhodnocení 100-200% za 3-5 let, to by musel být excelentní podnikatelský nápad nebo dokonalé inside info. Půjčka na rozjezd podnikání dává smysl. Ale půjčovat si např. na investice do cenných papírů je velmi rizikové. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Penzijní spoření – výnosy 2018

Penzijní spoření – výnosy 2018

18.3.2019, Spoření, Autor: Petr Jermář

Po letech tučných zisků dynamických fondů zasáhla letos klienty studená sprcha v podobě záporných výnosů. Kladné nuly dosáhly pouze dva konzervativní fondy. Jak hospodařil váš penzijní fond?

Velké porovnání hypoték – březen 2019

Velké porovnání hypoték – březen 2019

6.3.2019, Hypotéka, Autor: Pavel Strašák

Po dlouhém období zdražování hypoték přišlo koncem února první zlevnění. Některé banky snížily sazby pouze kosmeticky, jiné až o 0,4%. Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

Nebankovní půjčky už dávno nejsou tabu

Nebankovní půjčky už dávno nejsou tabu

1.3.2019, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Doby, kdy se lidé dívali na nebankovní poskytovatele půjček přes prsty, jsou už dávno pryč. Nemůžeme říct, že se nemáte čeho obávat. Stále se najdou tací, kteří se vám budou snažit zatajit různé poplatky, a především se vždycky můžete přivést do problémů vlastní neschopností splácet. 

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

H

#6247, Pobočky Hello Bank, Banka, 19.3.2019

Najdu v České Lípě Hello bank? A kde? Děkuji

Dobrý den, Hello Bank má pobočky pouze v Praze, Brně a Ostravě. Účet si však můžete založit plně online, takže se obejdete bez návštěvy pobočky.

MH

#6246, Jak aktivovat platební kartu?, Banka, 19.3.2019

Obdržel jsem poštou novou kreditní kartu, ale informace co s ní nemohu již nalézt. U staré karty při výběru je oznámení, že již není platná. Nevím jak aktivovat novou kartu a jaký použít PIN. Potřeboval bych poradit. Děkuji

Dobrý den, u většiny bank dnes probíhá aktivace platební karty přes internetbanking. Stačí se přihlásit a v sekci platebních karet kliknout u nové karty na "aktivovat" - tuto operaci potvrdíte SMS kódem a nová karta je připravena k použití. PIN je stejný jako u staré karty.

MC

#6245, Insolvence a hypotéka, Hypotéka, 18.3.2019

Dobry den, pracuji a ziju v zahranici, mam zde insolvenci. Rad bych se vratil do Cech. Co z toho pro mne vyplyva? Samozrejmne bych splacel insolvenci dale v zahranci. Jak funguje bankovni registr pro tyto pripady? Pritelkyne by si rada vzala hypoteku. Muzu ji pomoci svym vydelkem na hypoteku dosahnout i kdyz jsem v insolvenci v zahranici? Dekuji

Dobrý den, v insolvenci Vám zůstává pouze tzv. nezabavitelné minimum (vše ostatní jde na co nejrychlejší umoření Vašich dluhů). Z této částky byste byl sotva schopen pomoci se splátkami hypotéky. Navíc všechny banky mají v podmínkách o poskytnutí úvěru uvedeno, že žádný ze spolužadatelů nesmí být v insolvenci ani exekuci. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 6100 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR