Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #5404, Banka mi nabízí jen příliš vysoký úrok

Banka mi nabízí jen příliš vysoký úrok, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
8.11.2018 Půjčka

Pokračování dotazu č. 5402: Dobrý den, dneska jsem zkoušel Equa bank a ta mi pro změnu nedá půjčku vůbec. Půjčku na 40 tisíc jsem si bral z důvodu, že mi umřel náš jediný notebook asi 8 let starý a chtěl jsem půjčit peníze hlavně z toho důvodu, abych měl konečně nějakou bankovní historii. Přece jen až budu za pár let žádat o hypotéku, chci mít výhodný úrok a když přijdu do banky jako nepopsaný list, tak se dobrého úroku nedočkám a bude to vypadat jako současná situace. 200 tisíc si chci půjčit s podobným záměrem a půjčku chci vyžít pro investici, kde očekávám zhodnocení 100-200% v následujících 3-5 letech a nechci používat na to svoje osobní finance a chci využít finance banky a tím zabít dvě mouchy jednou ranou. Při slušném úroku kolem 7% na 5 let bych zaplatil nějakých 37 tisíc na úrocích a čistý zisk pro mě by se mohl pohybovat 163-363 tisíc. Ovšem vím, že investice nemusí jít dle mého předpokladu a můžu skončit ve ztrátě, ale toto riziko jsem ochotný podstoupit s tím, že zhodnocení je přiměřeně vysoké. Děkuji za zodpovězení předešlého dotazu. Není třeba tento příspěvek zveřejňovat.

Dobrý den,

je velmi podivné, že by Vám banka s čistým měsíčním příjmem 70 000 Kč čistého nechtěla vůbec půjčit. V tom musí být nějaký problém, o kterém dosud nevíte. Nemáte negativní záznamy v registrech dlužníků či jiný škraloup z minulosti? Pozitivní úvěrová historie Vám určitě ve skóringu přidá body k dobru a pomůže hlavně ve sporných situacích, kdy by např. Váš příjem byl přesně na hraně, atd. Ale slušný úrok získáte i bez historie, budete-li jinak bonitní klient (dostatečný příjem, dobrá práce, atd.) Naopak Vám banky pravděpodobně vůbec nepůjčí s negativní historií.

Nechci Vám brát iluze, ale zhodnocení 100-200% za 3-5 let, to by musel být excelentní podnikatelský nápad nebo dokonalé inside info. Půjčka na rozjezd podnikání dává smysl. Ale půjčovat si např. na investice do cenných papírů je velmi rizikové.