Konsolidace úvěrů a zánik bankovního účtu: Vše, co potřebujete vědět

Nejlevnější půjčka od Zonky
30.12.2016 Půjčka

Dobrý den! Mám od banky jeden úvěr, který byl z jejiho podnětu změněn - konsolidován. Nově byla nižší úroková sazba i nižší měsíční splátky. Podepsal jsem. Časem přibyl kontokorent i Cetelem (koupě pračky na splátky). Otázka: Konsolidací a převodem trvalých příkazů zaniká současně i bankovní účet? Lze se u jiné banky ucházet o konsolidaci těchto úvěrů, když byl jeden z nich již konsolidován i když byla z iniciativy banky? Lze se u jiné banky ucházet o konsolidaci pouze kontokorentu, aniž by zanikl účet u této banky? Děkuji za váš názor. Josef

Dobrý den,

konsolidace je sloučení více starších úvěrů do jednoho nového. Ve Vašem případě se jednalo spíše o refinancování (pře-úvěrování starého úvěru novým za nových podmínek). Tak jako tak počet konsolidací či refinancování není nikterak omezen, konsolidovat/refinancovat může i již jednou konsolidované/refinancované půjčky a kontokorenty. Toto není nikterak vázáno na běžný účet - ten můžete užívat zcela nezávisle na tom, kde máte aktuálně půjčky.