Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #5828, Důvody pro zamítnutí půjčky

Může banka zamítnout půjčku kvůli občasným platbám za sázení sportovních utkání?

Nejlevnější půjčka od Zonky
24.1.2019 Půjčka

Zdravím, může mi banka zamítnout půjčku z důvodu že by našla na mém účtu občasné platby za sázení sportovních utkání?

Dobrý den,

zatímco dříve o půjčce rozhodovala jen tvrdá fakta (výše příjmu, pracovní smlouva, výpis z registrů dlužníků), dnes se pomalu blížíme momentu, kdy budou mít poradní hlasy i soft parametry typu sázení, kouření, noční život, průměrná výše zůstatku na účtu, rodinné zázemí, atd. Banky jsou schopny z Vašich transakcí na účtu mnohé vyčíst a lépe tak vystihnout rizikovost půjčky. Sázející kuřák s bohatým nočním životem obdrží spíše mínus body zatímco abstinující otec od rodiny s rezervou na účtu plus. Máte-li dostatečný příjem, pracovní smlouvu na dobu neurčitou a čistý rejstřík dlužníků, pak ani pravidelné sázky nebudou důvodem pro zamítnutí půjčky. Ale nemusíte pak dosáhnout na nejnižší možnou úrokovou sazbu.