Jak získat leasing na auto jako student s neoficiálním příjmem?

Nejlevnější půjčka od Zonky
22.7.2019 Půjčka

Dobrý den, chtěl bych si koupit nové auto na leasing. Cena automobilu je cca 400 000 Kč. Představoval jsem si, že bych zaplatil 70% a zbytek bych splácel 24 měsíců. Problém je ten, že jsem oficiálně student a vydělávám oficiálně jen 10 000 Kč za měsíc na DPP (splátka včetně pojištění vychází na cca 7 000 Kč). Reálně však vydělávám v průměru každý měsíc cca 20 000 Kč čistého. Jaký je nejlepší (správný) postup? Dát potvrzení od zaměstnavatele, že vydělávám 10 000 Kč za měsíc a nebo reálnou částku. V tom případě, kontroluje to nějak banka? Popřípadě lze mít ručitele? A co vše ručitel dokládá, jen potvrzení o příjmu za poslední 3 měsíce? Kupuji auto u Škodovky. Děkuji za rady a přeji pěkný den

Dobrý den,

banka Vám v rámci žádosti o půjčku může uznat pouze oficiální příjem. Jestliže pracujete načerno či jako OSVČ a tzv. optimalizujete daně, nikdo Vám nepůjčí. Zákon o spotřebitelském úvěru stanovuje max. splátku ve výši 45% měsíčního příjmu. Z 10 000 Kč ovšem můžete splácet reálně max. 2 000 Kč. Ručitele mít můžete, ale nikdo Vám dobrovolně za Váš dluh ručit nebude (proč by to dělal?). Navíc by pak nikdo nepůjčil ručiteli. Doporučuji náš článek Finanční hříchy mladých. Koupě auta na úvěr je vůbec tím nejhorším možným vykročením do života.