Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #7124, Auto na leasing

Auto na leasing, Půjčka

M

Dobrý den, chtěl bych si koupit nové auto na leasing. Cena automobilu je cca 400 000 Kč. Představoval jsem si, že bych zaplatil 70% a zbytek bych splácel 24 měsíců. Problém je ten, že jsem oficiálně student a vydělávám oficiálně jen 10 000 Kč za měsíc na DPP (splátka včetně pojištění vychází na cca 7 000 Kč). Reálně však vydělávám v průměru každý měsíc cca 20 000 Kč čistého. Jaký je nejlepší (správný) postup? Dát potvrzení od zaměstnavatele, že vydělávám 10 000 Kč za měsíc a nebo reálnou částku. V tom případě, kontroluje to nějak banka? Popřípadě lze mít ručitele? A co vše ručitel dokládá, jen potvrzení o příjmu za poslední 3 měsíce? Kupuji auto u Škodovky. Děkuji za rady a přeji pěkný den

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

banka Vám v rámci žádosti o půjčku může uznat pouze oficiální příjem. Jestliže pracujete načerno či jako OSVČ a tzv. optimalizujete daně, nikdo Vám nepůjčí. Zákon o spotřebitelském úvěru stanovuje max. splátku ve výši 45% měsíčního příjmu. Z 10 000 Kč ovšem můžete splácet reálně max. 2 000 Kč. Ručitele mít můžete, ale nikdo Vám dobrovolně za Váš dluh ručit nebude (proč by to dělal?). Navíc by pak nikdo nepůjčil ručiteli. Doporučuji náš článek Finanční hříchy mladých. Koupě auta na úvěr je vůbec tím nejhorším možným vykročením do života.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Air Bank láká na kontokorent bez úroků. Mall na prémiovou kartu

Air Bank láká na kontokorent bez úroků. Mall na prémiovou kartu

21.10.2020, Běžný účet, Autor: Jan Budín

50 000 korun a až tři měsíce bez úroků. Air Bank letos spustila akci, kterou chce propagovat zřízení kontokorentu. Výhodné podmínky získá každý, kdo ho využije do konce roku.

Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

19.10.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Téměř na 2 %. Tak hluboko spadla v posledních měsících nabídková sazba u hypoték s LTV do 70 %. V září byla pouze 2,04 % a dá se čekat, že v říjnu ještě klesne. Otázkou je, na jak dlouho. Proti dalšímu poklesu stojí konec odkladu splátek u spotřebitelských a hypotečních úvěrů a hrozba horší splátkové morálky.

Vyplacení z hypotéky: jak vyplatit partnera i sourozence

Vyplacení z hypotéky: jak vyplatit partnera i sourozence

19.10.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Vyplacení partnera z hypotéky nebo například vyplacení sourozenců u nemovitosti, kterou jste zdědili nebo dostali od rodičů. I s tím vám pomůže půjčka na bydlení. Jak? Možností je několik. Záleží jen na tom, jakou situaci řešíte.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

J

#11551, Dědictví, Osobní a rodinné finance, 23.10.2020

Pokračování dotazu č. 11548: Dobrý den, v dědickém řízení je napsaná pouze babeta a technické osvědčení nechtěli doložit. Je to babeta z roku 1996, neměla ani SPZ, jen technické osvědčení. A soused říkal že viděl odvážet věci z nemovitosti. Tak se obávám, že tam není. Poradíte prosím co dělat? Předem děkuji.

Dobrý den, pokud Vám někdo zcizil zděděnou babetu, kontaktujte Policii ČR a ohlaste krádež.

MK

#11550, Stanovení prodejní ceny, Reality, 23.10.2020

Dobrý den, prodáváme rodinný dům za 2 mil. Kč našemu dobrému známému. Před 6 lety v rámci dědického řízení byla stanovena cena 1,8 mil. V srpnu 2020 byl odhad pro úvěr ze stavebního spoření 2,6 mil. Nyní když mělo dojít k přidělení úvěru kupujícímu, tak stavební spořitelna sdělila kupujícímu, že se musí jednat o podvod, když prodáváme dům za nižší cenu než odhad pro úvěr, a úvěr zamítla. Chce po nás čestné prohlášení, proč prodáváme pod cenou. Setkali jste se někdy s tímto přístupem?

Dobrý den, hodnota nemovitostí se v čase mění a v lukrativních oblastech roste. Je tedy možné, že nemovitost měla před 6 lety hodnotu 1,8 mil. Kč a dnes má hodnotu 2,6 mil. Kč (nebo spíše i vyšší - banky totiž stanovují své odhady konzervativně pod úrovní tržních cen). Např. hodnoty bytů a domů v Praze jsou nyní i o 100% vyšší než před 6 lety.  Proč prosím prodáváte takto výrazně pod cenou? Je pochopitelné, že se dobrému známému snažíte vyjít vstříc. Ale darovat mu takto 0,8-1 mil. Kč? To může vzbuzovat oprávněné otázky. Navíc v případě daru by bylo dobré sepsat darovací smlouvu (a obdarovaný by měl povinnost dar zdanit). Lepší by bylo sepsat kombinovanou "darovací a kupní smlouvu" a jasně specifikovat, co darujete a co prodáváte. Pak by banka s poskytnutím hypotéky nebo úvěru ze stavebního spoření neměla problém.

PT

#11549, Neprodlouží mi pracovní smlouvu, jsem těhotná a v insolvenci, Osobní a rodinné finance, 23.10.2020

Dobrý den, nevím co dělat. Dnes mi bylo oznámeno a musela jsem to i podepsat, že mi moje pracovní smlouva prodloužena nebude. Kvůli těhotenství. A držet místo mi prý nelze. Insolvence mi byla vyhlášena 12.6. 2019 a mně práci neprodlouží. Smlouva mi končí 31.12. 2020. Termín porodu mám 13.4. 2021. Já nevím co budu a nebo můžu dělat. Nevím co s insolvencí, jestli zažádat o přerušení, nebo já nevím. Jestli jít na ÚP? Prosím poraďte mi.

Dobrý den, pracovní smlouva na dobu určitou končí v případě neprodloužení ve sjednaném termínu (pro Vás 31/12/2020). Na mateřskou můžete nastoupit 6-8 týdnů před termínem porodu, tedy nejdříve v půli února. Na leden a část února si můžete najít jinou práci nebo se registrovat na Úřadu práce.  U insolvenčních řízení zahájených po 1/6/2019 stačí splácet měsíčně min. 2 200 Kč (odpadla podmínka splatit během oddlužení min. 30% přihlášených pohledávek). 2 200 Kč byste měla být schopna splácet i na mateřské či rodičovské. Taktéž by měl s financemi domácnosti pomoci otec dítěte (dobrovolně nebo nedobrovolně skrz soudem stanovené alimenty). 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR