Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #13281, Banka mi chybně vyčíslila zůstatek k doplacení

Banka mi chybně vyčíslila zůstatek k doplacení, Půjčka

MP

Dobrý den, půjčil jsem si od Moneta Money Bank peníze, klasický spotřebitelský úvěr. V covidové době jsem využil možnosti odložení splátek. Banka mě informovala, jaké to bude mít důsledky a s tím jsem souhlasil. Mám ještě druhý úvěr u konkurenční banky, u které jsem si zažádal o sloučení těchto dvou úvěrů. Šel jsem do Monety, kde jsem si u paní na pobočce vyžádal vyčíslení částky k doplacení úvěru. Podepsali jsme protokol, ve kterém byla částka k doplacení a poplatek za předčasné doplacení. Dále jsem byl informován, že nic víc platit nebudu. Druhý den mi ale z účtu odešla další nemalá částka (16 000 Kč). Šlo o úroky za odklad splátek. Po telefonu jsem nic nezjistil, ale sepsal jsem s paní stížnost/ reklamaci. Banka mi odepsala, že mně při odkladu splátek upozornila o navýšení koncové ceny úvěru. Také se mi omluvila, že měli v systému chybu, takže ani já v int. bank. a ani paní z banky, jsme neviděli správnou konečnou částku k doplacení a tedy jsem jim vlastně podepsal neplatný dokument. Mám nějakou šanci na navrácení peněz, se kterými jsem v den doplacení úvěru nepočítal? Prozíravě jsem si ke konsolidaci vzal 20 000 Kč navíc a pro jistotu jsem si je poslal na účet, ze kterého se úvěr u Monety doplatil. Kdybych to neudělal, banka by mi způsobila nemalé potíže. Děkuji za odpověď.

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

cítíte-li se postupem banky poškozen, podejte reklamaci. V případě neuznání reklamace můžete spor řešit přes Finančního arbitra.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

20.9.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Naučte děti hospodařit díky kapesnému. Mladším dětem stačí prasátko, pro větší se hodí dětský účet. Poradíme, kdy s kapesným začít a kolik peněz dávat.

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

19.9.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Jak pomoci dětem se startem do života? Přece pomocí stavebního spoření. Podobně uvažuje řada lidí. Stavebko totiž přináší ze všech spořicích produktů nejlepší zhodnocení. Má ale svá specifika – a o stavebním spoření pro děti to platí dvojnásob.

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

15.9.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet bonity vychází.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

L

#15424, Insolvence, Exekuce a insolvence, 25.9.2021

Dobrý den, jsem 3 roky v insolvenci a právě jsem se přestěhovala. Nahlásila jsem změnu trv. bydliště insolvenčnímu správci, který mě chce právně zastupovat v ohlášení Krajskému soudu pro tuto změnu. Řekl si o finanční částku 20 tis. Má otázka je, jestli mohu soud vyrozumět sama a zda by mi někdo poradil jak by měla žádost vypadat. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, takové jednání ins. správce je na hranici podvodu (není možné požadovat za ohlášení změny trvalého pobytu 20 000 Kč). Soud můžete vyrozumět sama jednoduchým dopisem. 

LH

#15423, Příjem pro hypotéku a nemoc, Hypoteční poradna, 24.9.2021

Dobrý den, moje mzda obvykle činí obvykle kolem 29 tisíc čistého. V srpnu jsem 14 dní marodil a proto bylo moje výplata pouze 25 tisíc cca. Na pásce byla čistá mzda 16 tisíc plus 9 tisíc náhrada za nemocenskou. Nyní mi jde o obvyklý 12ti měsíční průměr mzdy pro hypotéku. Bude se mi tedy z toho srpna do tohoto průměru započítávat pouze částka 16 tisíc, nebo je nějaká šance,že by se do tohoto průměru započítalo i těch 9k náhrady za nemocenskou? Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den, do ročního průměru v rámci ověřování příjmu pro získání hypotéky se Vám započte celá čistá mzda ve výši 25 000 Kč (včetně náhrad za neodpracovanou dobu z důvodu nemoci).

JF

#15422, Akcie z kuponové privatizace, Akcie a investice, 24.9.2021

Dobrý den, nechá se dohledat, kam jsem dal body v kuponové privatizaci? Děkuji

Dobrý den, požádejte o výpis z tzv. nezařazené evidence dle RČ (za 500 Kč Vám ho vyhotoví Centrální depozitář cenných papírů). Zde naleznete přehled svých akcií z kuponové privatizace.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 400 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR