Nesouhlasím s manželovou půjčkou, Osobní a rodinné finance

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, jak mam zformulovat zprávu pro banku, že nesouhlasím s půjčkou, kterou si manžel vzal bez mého vědomí. Popř. jak upozornit banku, že nechci být součástí vymáhání pohledávek, pokud manžel nebude splácet. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

obávám se, že dnes už je pozdě. Na toto jste měla myslet před svatbou a manžela si buď vůbec nebrat nebo předmanželskou smlouvou zúžit společné jmění manželů (SJM). Jinak v manželství ručíte oba společně a nerozlučně za všechny dluhy vás obou. Vyšší úvěry (v řádu milionů korun) banka bez souhlasu druhého z manželů neposkytne. Ale u menších půjček (řádově sta-tisíce korun) není vyžadován souhlas druhého z manželů.