Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #6566, Máme šanci získat půjčku?

Máme šanci získat půjčku?, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
15.5.2019 Půjčka

Dobrý den, momentálně zvažujeme s manželem nákup nového vozu za cca 300 000 Kč s tím, že bychom 50 000 Kč dali ze svého a zbylou částku tj. 250 000 Kč si půjčili v bance, se splátkami na 8 let. Nejsem si ovšem jistá, jestli by nám banka takový úvěr poskytla. Máme již hypotéku na dům, která činí 6 500 Kč. Manželův čistý příjem je v průměru 25 000 Kč a já pobírám rodičovský příspěvek ve 3 létě variantě tj. 7 100 Kč. Je možné za těchto podmínek získat úvěr? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

je to na hraně, ale mělo by to vyjít. Spíše si dobře spočtěte Vaše pravidelné měsíční výdaje, jestli Vás nová půjčka nějak výrazně neomezí. Rodina s jedním dítětem a vlastním bydlení dá za běžné výdaje (energie, strava, doprava, atd.) kolem 21 000 Kč měsíčně. Připočtěte si k tomu splátky hypotéky (6 500 Kč) a půjčky (250 000 Kč na 8 let činí měsíčně 3 300 Kč) a jste celkem na 30 800 Kč. Při celkovém příjmu domácnosti 32 100 Kč tam máte velmi malou rezervu (jen 1 300 Kč).

Pokud se pro půjčku přesto rozhodnete, doporučuji Equa bank (úrok 4,9%, bez poplatků a běžný účet zdarma).