Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #3906, Pojištění schopnosti splácet

Pojištění schopnosti splácet, Půjčka

KM

Dobrý den, chci se zeptat, mám u České spořitelny úvěr, který mám u nich pojištěný, ale momentálně marodím druhý měsíc ze zádama. Je možné použít pojistku aspoň na jednu splátku? Vztahuje se pojistka i na marodění ze zádama? Děkuji

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

pojištění schopnosti splácet pro půjčky od České spořitelny kryje jakoukoliv nemoc způsobující dlouhodobou pracovní neschopnost (včetně problémy se zády). Jedinou podmínkou je, že pracovní neschopnost musí trvat min. 60 kalendářních dní. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Termínované vklady – úroky rostou

Termínované vklady – úroky rostou

7.12.2017, Spoření, Autor: Petr Jermář

Které banky zvýšily sazby u termínovaných vkladů? A jak jsou na tom s úroky družstevní záložny? Poradíme, jaký očekávat vývoj na poli spoření v roce 2018.

Bankovní produkty – půjčky a hypotéky

Bankovní produkty – půjčky a hypotéky

27.11.2017, Půjčka, Autor: Jan Budín

Je výhodnější si půjčit přes spotřebitelský úvěr nebo kreditní kartu? A proč volit raději hypotéky oproti úvěrům ze stavebního spoření? Přinášíme Vám přehled půjček a úvěrů na bydlení.

Bankovní produkty – účty a spoření

Bankovní produkty – účty a spoření

13.11.2017, Banka, Autor: Pavel Strašák

Jaký je rozdíl mezi debetní a kreditní kartou? A čemu lépe poslouží termínovaný vklad oproti spořícímu účtu? Přinášíme Vám přehled spořících bankovních produktů a běžných účtů. 

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

B

#4123, Zaplacené a nedodané zboží, Podvod, 14.12.2017

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, poslal jsem paní peníze za věc, kterou jsem nedostal (a zpět ani peníze). Paní obírá lidi. Je to podvod. Má účet u vás v bance. Dá se zjistit její jméno a adresu? Číslo účtu SK108420 0000 000475362136, BIC je BFKKSKBB. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, nejsme banka, ale poradenský portál. Podvodník má účet u slovenské BKS Bank, ale ani tam Vám nepomohou. Banka nemůže rozhodovat o tom, co je a co není podvod (zda-li bylo zaplacené zboží skutečně dodáno) - to přísluší pouze Policii a justici. Tento podvod je třeba nahlásit na Policii ČR, která podnikne další kroky (zjistí jméno pachatele a případně nechá zablokovat jeho účet v bance). Důrazně doporučuji nekupovat na dálku hodnotnější zboží od neznámých lidí. 

ZZ

#4122, Extrémně drahé mikro-půjčky, Půjčka, 14.12.2017

Dobrý den, byl jsem v televizi upozorněn na půlmilionové RPSN u avizované mikro-půjčky na zaplo.cz Provedl jsem kontrolu a v jednoduchém webovém rozhraní na daných stránkách zadal následující: Opakovaná půjčka, výše: 1 000 Kč, splatnost: 7 dní. Výsledek? RPSN 535 615% Jake jsou právní mantinely pro tento "byznys"?

Dobrý den, právní mantinely jsou pro půjčování peněz podobné jako např. pro činnost "šmejdů", kteří seniorům prodávají hrnce a vysavače za deseti-tisíce korun. Zaplo.cz musí všechny zájemce o půjčku na výši RPSN důrazně upozornit, prověřit si jejich schopnost splácet a informovat je o celkově splácené částce (kolik si klient půjčuje a kolika bude muset vrátit). Pokud klient s extrémně vysokou RPSN přesto souhlasí a podepíše, že rozumí větě "dnes si půjčím 1 000 Kč a za týden vrátím 2 000 Kč", pak je vše z právního hlediska v pořádku.  Podmínky pro činnost takto pochybných podnikatelů (včetně např. prodejců služeb po telefonu) se neustále zpřísňují, ale stát to plošně zakázat nemůže. Na druhou stranu, i ten kdo si koupí vysavač od podomního prodejce za 50 000 Kč nebo si půjčí za tisícové RPSN má stejné voličské právo jako ostatní. A zatímco důsledky špatného rozhodnutí ohledně předražené půjčky nese jen dotyčný osobně, hlasem vhozeným do volební urny trpí i ostatní.  Každý se tedy musí zamyslet na tím, je-li schopen za sebe činit rozumná rozhodnutí. Vždy je možné se nechat úředně zbavit svéprávnosti - pak sice přijdete o volební a jiná práva, ale také začnete požívat speciální právní ochrany, která Vás ochrání před předraženými půjčkami a podomními prodejci.

MN

#4121, Novostavba od developera, Hypotéka, 14.12.2017

Dobrý den, na základě Vaši fundované odpovědi v poradně ohledně hypotéky bych se na Vás obrátil ohledně poradenství hypotečního úvěru. Věřím, že pochopíte, že se obracím přímo na Vás. Pokud byste byl ochoten se podívat na můj případ tak níže naleznete základní informace. S pozdravem, Martin 

Základní informace: 

  • výše úvěru: cca 2.6 - 2.88 mil. Kč
  • vlastní zdroje: 20-25%
  • nemovitost: byt
  • ručení: kupovanou nemovitostí
  • prodejce: developer
  • stav výstavby nemovitosti: výstavba 2018

Dobrý den, s vlastními zdroji min. 20% snadno dosáhnete na lepší úrokové sazby, které bohužel i tak za poslední měsíc vzrostly na průměrných 2,3%. Fio banka drží stále 1,68% (fix 5 let), ale protože konkurence začíná nyní až těsně pod 2%, je zdražení u Fio jen otázkou času (nemá důvod držet výrazně lepší podmínky). Doporučuji tedy hypotéku sjednat co nejdříve.  V roce 2018 má být nemovitost dostavěna nebo se jedná jen o datum začátku výstavby? Jaký máte splátkový kalendář - kolik chce developer předem a kolik platíte až po předání bytu? Pokud byste musel zaplatit předem více než 20-25% (vlastní zdroje), pak by byl třeba překlenovací úvěr až do momentu zápisu bytu na katastru (dokud není nemovitost zapsána na katastru, nemůžete jí ručit bance, a tudíž klasické hypotéce předchází překlenovací úvěr s vyššími sazbami).  Můžete také vyplnit formulář zde a kolegové Vás osloví s konkrétní nabídkou.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 4100 přehledně členěných dotazů

Banky v ČR