Jak se zbavit dluhové minulosti a získat důvěru banky?

Nejlevnější půjčka od Zonky
6.8.2021 Půjčka

Dobrý den, když mi bylo 14 let, zemřela mi matka a já zdědil po ní domek. Maminka měla úvěr a ručila domem. Bohužel pojištěný úvěr neměla. Já si ještě nevydělával. Banka po mně chtěla splátky. Otec mě zastupoval, ale úvěr nesplácel. Nakonec banka předala celou věc exekutorům. Táhlo se to 3 roky až mi příbuzní pomohli a splatili dluh. V registru dlužníků již nejsem, ale nepůjčí mi žádná banka kvůli dluhové minulosti, za kterou vlastně nemůžu. Jak se zbavit dluhové historie?

Dobrý den,

banky přihlížejí pouze k záznamům mladším 4-5 let, tedy je třeba s další půjčkou či hypotékou ještě několik let vyčkat. Dědictví jste též mohl odmítnout jako celek (pak byste nebyl zadlužen, ale nezískal byste ani nemovitost).