Konsolidace půjček: Jakou variantu zvolit pro předčasné splacení?

Nejlevnější půjčka od Zonky
4.11.2020 Půjčka

Dobrý den, uvažuji o konsolidaci půjček. Momentálně mám nabídku na 270 000 Kč ,mimořádné splátky bez poplatků. Volný měsíční kapitál na umoření půjčky by byl 10 000 Kč. Otázka zní, co je výhodnější? A) Splátka měsíčně 4 495 Kč, RPSN 10,60% na 7 let nebo B) splátka měsíčně 10 042 Kč, RPSN 11,63% na 2,7 let. S tím že při variantě A bych každý měsíc posílat s měsíční splátkou 4 495 Kč i splátku mimořádnou 5 505 Kč. Uvažuji správně, že se ''vyplatí'' varianta A s nižším RPSN za předpokladu, že ji pomocí mimořádných splátek předčasně ukončím?

Dobrý den,

vaše úvaha je správná, ale RPSN nad 10% mi přijde zbytečně vysoké. U takto vysoké půjčky by bonitní klient měl být schopen dosáhnout na zhruba poloviční RPSN kolem 5%. Doporučuji k nahlédnutí nabídky našeho srovnávače půjček