Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #2785, Před-schválený úvěr pro firmy

Před-schválený úvěr pro firmy, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
16.5.2016 Půjčka

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak to chodí s předschválenými úvěry pro firmy. Když by si firma založila účet tak po jaké době při určitém obratu na účtu předschvalují banky úvěry? A zda je k tomu ještě něco potřeba pro získání takového úvěru. Předem děkuji za odpověd. David Blažek

Dobrý den,

takto to spíše chodí u fyzických osob - na běžný účet Vám chodí výplata, platíte z něj své náklady a banka má o Vás po několika měsících dobrý obrázek, jak moc bonitní klient jste a kolik by Vám mohla bez dalšího ověřování půjčit.

U firem je to komplikovanější, neboť každá firma je unikát a nelze ji tak dobře modelově predikovat jako průměrnou fyzickou osobu. Váženým zákazníkům z řad právnických osob může banka přidělit před-schválený úvěr, ale rozhodně to není pravidlem (a výše úvěrového rámce nebývá zpravidla taková, jakou by firma potřebovala - chce-li si půjčit na investice či jen otevřít úvěrový rámec na provoz).