Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #8440, Půjčka a pracovní smlouva na dobu určitou

Půjčka a pracovní smlouva na dobu určitou, Půjčka

MB

Dobrý den, chtěl bych si půjčit peníze (bezúčelová půjčka - půjčka na cokoliv). Chci si totiž koupit auto cca do 50 000 Kč, ale bankovní instituce mi nepůjčí. Zkoušel jsem to u Equa bank a podmínkou bylo, aby žadatel byl po zkušební době a měl smlouvu na dobu neurčitou. Ale já mám na dobu určitou (1 rok). Chci se tedy zeptat, jestli mám nárok půjčit si u některých z bankovních institucí. Děkuji.

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

banky vyžadují pracovní smlouvu na dobu neurčitou nebo je nutné půjčku doplatit do konce trvání pracovní smlouvy. Máte-li např. pracovní smlouvu na rok s pevným koncem 31/12/2020, pak Vám banky půjčí max. tolik, abyste to byl schopen splatit v 11 splátkách do prosince letošního roku (což může být klidně i 50 000 Kč s dostatečným příjmem). 

Počítejte s tím, že mimo kupní ceny vozu Vás čekají další nemalé výdaje, které budete muset uhradit neprodleně po koupi. Převod vozidla a evidenční kontrola (1 200 Kč), ekologická daň u vozů EURO 0-2 (3 000 - 10 000 Kč), povinné ručení (3 000 - 10 000 Kč/rok), výměna oleje a filtrů (1 500 Kč), možná baterie, svíčky a kola. Navíc u aut v této cenové relaci počítejte s investicí do oprav dalších min. 15 000 Kč. 

Na účtu byste měl mít rezervu ve výši 3-6 násobku svých měsíční výdajů (třeba 45 - 90 000 Kč). Nemít na účtu tuto rezervu a půjčovat si dalších 50 000 Kč na auto, za které dáte po koupi další desítky tisíc není dobrý nápad (nepotřebujete-li auto nutně k výkonu svého povolání).

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Přinese zvýšení sazeb ČNB také dražší hypotéky? Dost možná to tak nebude

Přinese zvýšení sazeb ČNB také dražší hypotéky? Dost možná to tak nebude

26.2.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Nečekané. Takové bylo únorové rozhodnutí České národní banky (ČNB) o tom, že zvýší úrokové sazby. Řada médií a analytiků začala v té souvislosti ihned spekulovat o zdražení hypoték. Jenže je docela možné, že k němu vůbec nedojde.

Jak vybrat nejlepší povinné ručení na auto i motorku? Pamatujte, že nejlevnější nemusí být nejlepší

Jak vybrat nejlepší povinné ručení na auto i motorku? Pamatujte, že nejlevnější nemusí být nejlepší

24.2.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Bez povinného ručení se žádný majitel auta či motorky neobejde. Ze zákona ho musí mít ještě předtím, než poprvé vyjede na silnici. Jenže jak vybrat to opravdu nejlepší povinné ručení? Rozhodně se neřiďte jen podle ceny, kritérií je mnohem víc.

Jak správně investovat peníze: 3 základní pravidla, která vám pomohou vydělat

Jak správně investovat peníze: 3 základní pravidla, která vám pomohou vydělat

21.2.2020, Akcie a investice, Autor: Jan Budín

Vložit peníze do zlata, akcií nebo do nemovitostí? A jak vlastně postupovat, aby se mi investování opravdu vyplatilo? Takové otázky se honí v hlavě snad každému, kdo uvažuje o investicích. Podívejte se proto, jak správně investovat peníze, abyste minimalizovali riziko a zároveň dosáhli na zajímavé zhodnocení.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

K

#9077, Insolvence a ztráta příjmu, Exekuce a insolvence, 25.2.2020

Pokračování dotazu č. 9074: Když odejdu z práce a nebudu mít tedy příjem, z čeho mi budou insolvenci strhávat?

Dobrý den, srážky lze provádět z mateřské i rodičovské, nicméně pokud byste nebyla schopna plnit podmínky insolvence, byl by Vám osobní bankrot neúspěšně ukončen (pro insolvenční řízení zahájená před 6/2019 - je třeba během 5 let splatit min. 30% dluhů, pro novější řízení - je třeba splácet měsíčně min. 2 200 Kč).

L

#9076, Insolvence, Exekuce a insolvence, 25.2.2020

Dobrý den, od 27. ledna mám Krajským soudem v Plzni přiděleného ins. správce. Do dnešní doby se mi ještě neozval. Mám čekat já až se ozve nebo se mám ozvat já? Nyní se přihlašují věřitele. Nechci nic podcenit. Děkuji

Dobrý den, máte-li jakékoliv pochyby o průběhu insolvence, kontaktujte svého insolvenčního správce (to je osoba, která pro Vás pracuje - za úplatu řídí Váš osobní bankrot).

K

#9075, Výběr valut, Běžný účet, 25.2.2020

Pokračování dotazu č. 9070: Valuty budu nakupovat u České spořitelny, tam mám i účet, ze které budu směnu platit.

Dobrý den, Česká spořitelna neúčtuje žádný poplatek za výběr z valut z vlastního účtu (při výběru z korunového účtu dojde k přepočtu kurzem "valuty prodej" ze dne výběru).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 9000 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR