Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #9980, Koronavirus a odklad splátek

UniVredit Leasing: Nový proces odkladu splátek bez poplatku od května, ale co s žádostmi o odklad splátek od dubna?

Nejlevnější půjčka od Zonky
6.5.2020 Půjčka

Dobrý den, UniVredit Leasing jsem 31.3. požádala o odložení splátek, od 1.5. mají nový proces odkladu splátek bez poplatku. Starou žádost pozastavili, nevěděli jak mají postupovat a nová povoluje odklad až od května. Když chci od dubna, mám zaplatit poplatek. Není to obcházení nařízení vlády? Děkuji

Dobrý den,

zákon umožňující odložit splátky úvěrů až o 6 měsíců bez sankce a poplatků z důvodu krize koronaviru byl schválen v dubnu a lze dle něj odložit nejdříve květnové splátky. Banky nemusí poskytnout odklad březnových či dubnových splátek a pokud tak činí, je to dle jejich podmínek (nikoliv dle podmínek krizového vládního opatření).