Jak snížit splátky půjček pomocí konsolidace?

Nejlevnější půjčka od Zonky
4.6.2015 Půjčka

Dobrý den, ještě doplňující otázka k dotazu č.1963 ohledně konsolidace. Nechtěla bych, aby šlo o refinancování, ale o konsolidaci. Při refinancování tří půjček se mi nesníží o moc splátka. Dvě půjčky byly zřízené za 10% úrok, což je na půjčku velmi dobrý úrok - aspoň si myslím. Ale první půjčka byla zřízena nevýhodně-15,5% úrok. Dohromady mi zbývá doplatit 290 000, splátka měsíčně dohromady se vším všudy činí 6.700 Kč, což je vcelku dost. Chtěla bych,aby se splátka snížila co nejvíc. Už jsem navštívila pobočky různých bank, nejvýhodnější nabíku mi dali kupodivu v GE Money, kde na 84 měsíců by byla splátka 4875 s úrokovou sazbou 10.4%, RPSN 11,01%. Ale vzhledem k tomu, že vím,zě hodnocení lidí GE není moc dobré, tak mám strach, že při uzavření smlouvy na mmě bude čekat nějaké "jiné-nemilé" překvapení. Už jsem zvažovala i variantu úplně nové půjčky - např. mBank na částku 290 000 - úroková sazba 9.9%, s tím,že bych peníze použila na jednorázové doplacení úvěrů, ale nevím zda by mi půjčka prosla se stávajícími splátkami, i když plat činí 17.000 Kč. Strašně moc Vám děkuji za Váš názor a radu.

Dobrý den,

konsolidace a refinancování je jedno a to samé, vždy Vám nový úvěr pokryje všechny současné půjčky. GE Money Bank je jedna z nejdražších bank na trhu, téměř všechny ostatní banky mají levnější půjčky, tedy jejich slibům bych nevěřil.

290 000 Kč s co nejnižší splátkou vychází takto: Equa Bank 5 000 Kč měsíčně na 84 měsíců, Air-Bank 4600 Kč na 84 měsíců, mBank vychází stejně jako Air-Bank (ale platí se zde 29 Kč měsíčně za platební kartu k běžnému účtu, pokud neutratíte aspoň 500 Kč - všechny tři banky vyžadují převod běžného účtu k nim a mimo mBank je vedení účtu bez poplatků). S platem 17 000 Kč měsíčně čistého na takovýto úvěr dosáhnete. 10% úrok je na půjčku velmi dobrý úrok.