Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #14508, Mám nárok na půjčku?

Banka zamítla můj úvěr a odmítá mi poskytnout jakýkoliv důvod nebo kontakt na vyšší místa - co mohu udělat?

Nejlevnější půjčka od Zonky
8.6.2021 Půjčka

Dobrý den, banka mi zamítla opakovaně úvěr. Nikdy jsem nebyl v registrech, v exekuci, úvěr u banky již mám a jsem její dlouholetý klient, mám velmi vysoký příjem a násobně vyšší obraty na účtu. Důvody zamítnutí jsou prý interní, zamítnutí provedl systém bez prozkoumání registrů a banka mi odmítá cokoliv sdělit, odmítá mi také dát kontakt na vyšší místa, kam bych se mohl obrátit s odvoláním či žádostí o přezkoumání člověkem. Nejsou mi ani schopní říct, kdy mám žádat o úvěr v budoucnu, ale radí mi tuto možnost, která mi však snižuje bonitu. Mám právo jako člověk se bránit? Nebo si banky můžou dělat co chtějí a ze svých služeb vyloučit naprosto bezúhonného člověka bez udání důvodu? Předem děkuji za odpověď

Dobrý den,

na poskytnutí půjčky není právní nárok, banka Vás může odmítnout bez udání důvodu. Nemá tak smysl se odvolávat nebo podávat stížnosti, protože nikdo nemůže banku nutit, aby Vám půjčila peníze. Doporučuji náš článek Důvody pro zamítnutí půjčky.