Banky.cz Články Půjčka SMS půjčka - vše co o ní potřebujete vědět

SMS půjčka - vše co o ní potřebujete vědět

SMS půjčka - vše co o ní potřebujete vědět
31.5.2024 Půjčka

SMS půjčka často mate svým názvem. Byť na první pohled vypadá, že se vyřizuje jako dopisování si přes SMS, skutečnost je odlišná. Jedná se o online půjčku, ale s možností opakovaného čerpání. A právě pro čerpání další nebo opakované částky už využijete SMS. Jak funguje SMS půjčka, v čem je výhodná a na co si při jejím vyřizování a hlavně čerpání a splácení dávat největší pozor?

Co je SMS půjčka a jak se liší od dalších úvěrů

„SMS půjčka, a možná vás to překvapí, se vyřizuje online. Proč tedy ta SMS v názvu? Esemeska se dostane ke slovu až při opakovaném čerpání tohoto úvěru. SMS půjčka je totiž flexibilní, podobně jako kontokorent u bankovního účtu. Jde o úvěrový rámec, z něhož můžete opakovaně čerpat až do stanoveného stropu (zde pomocí SMS). A splácet budete dle svých finančních možností. Poskytovatel vypočte minimální výši splátky, pod kterou nesmíte klesnout. Ale splatit se dá i vše najednou: předčasně a zdarma,“ říká k SMS půjčce Petr Jermář, specialista na finance Banky.cz.

Právě rytmem splácení a možností opakovaného čerpání se SMS půjčka odlišuje od většiny běžných úvěrů.

Jak dlouho trvá SMS půjčka?

Trvání SMS půjčky závisí na poskytovateli. V českém prostředí se nejčastěji setkáváme s pětiletou smlouvou, ale může být i mnohem delší. Co znamená pětiletá smlouva? Úvěrový rámec získáte na pět let s tím, že po tuto dobu platí dohodnuté podmínky splácení (i velmi pomalého). Ale k datu ukončení smlouvy musíte poskytovateli dorovnat vše do „nuly“. Pokud ne, dostáváte se do velmi nákladného prodlení.

Jak vybrat nejlepší SMS půjčku

Za předpokladu, že vybíráte jen mezi licencovanými poskytovateli, bude nejlepší SMS půjčka tou nejlevnější. Jde většinou o stejný produkt, napříč jejími regulovaným trhem, proto zde prim hraje cena. Právě cena se podepíše na tom, zda zvládnete vypůjčené peníze splácet tak, abyste ke konci trvání smlouvy dokázali dorovnat dluh.

Náklady z prodlení přijdou případně na řadu až po skončení celé půjčky (není tu pravidelná pevná splátka). Máte tedy čas se na doplatek z půjčky připravit, případně refinancovat na výhodnější úvěr (pravidelná alespoň minimální splátka vám dokáže vylepšit platební historii).

Produkty
RPSN 100 000 Kč sazba RPSN p.a. platná pro půjčku ve výši 100 000 Kč na 48 měsíců
Splátka 100 000 Kč měsíční splátka úvěru platná pro půjčku ve výši 100 000 Kč na 48 měsíců
Max. výše úvěru maximální výše půjčky, není-li stanovena její přesná hranice, je max. výše úvěru závislá na bonitě klienta
Minutová půjčka
Minutová půjčka
Více informací
RPSN 100 000 Kč
6,90 %
Splátka 100 000 Kč
2 390
Max. výše úvěru
800 000
Více informací
mPůjčka Konsolidace
mPůjčka Konsolidace
Více informací
RPSN 100 000 Kč
7,11 %
Splátka 100 000 Kč
2 390
Max. výše úvěru
600 000
Více informací
Konsolidace a převedení půjčky
Konsolidace a převedení půjčky
Více informací
RPSN 100 000 Kč
8,61 %
Splátka 100 000 Kč
2 460
Max. výše úvěru
2 500 000
Více informací

Nejčastější druhy SMS půjček

SMS půjčky mají spoustu přídomků a podrobně jmenovaných vlastností. Proto se můžete na trhu setkat s mnoha jejími názvovými variantami, ale vždycky půjde o stejný druh úvěru: s možností opakovaného čerpání. Setkáte se následujícími druhy SMS půjček:

 • online SMS půjčka
 • rychlá SMS půjčka
 • SMS půjčka bez registru
 • SMS půjčka bez příjmu
 • nebankovní SMS půjčka
 • SMS půjčka online formulář
 • SMS půjčka bez doložení příjmu
 • půjčka přes SMS
 • SMS půjčka ihned úplně každému
 • SMS půjčka pro nezaměstnané
 • SMS půjčka bez úroku
 • SMS půjčka pro studenty
 • SMS půjčka bez poplatku předem
 • SMS půjčka bez zástavy
 • nejvýhodnější SMS půjčka
 • SMS půjčka bez ověření
 • SMS půjčka s nízkým úrokem
 • SMS půjčka bez solusu

Kdy dát přednost SMS půjčce?

SMS půjčka může posloužit jako finanční rezerva. Dokud nečerpáte, nic za ni neplatíte. A přitom máte peníze na dosah přes pouhou SMS zprávu. Jen pozor na cenu půjčky: dlužit trvale, byť jen nízkou částku, může vyjít velmi draze: i na vyšší násobky původní dlužné jistiny.

Pamatujte však, že vaše vlastní finanční rezerva se může v bance úročit a přinášet vám pasivní příjem.

Nejlevnější půjčka od Air Bank

Jaké jsou podmínky pro získání SMS půjčky

Jak získat SMS půjčku? Není na tom nic složitého, protože právě SMS půjčky patří k těm s nejnižšími nároky na vyřízení. Stačí osobní doklady a potvrzení o pravidelném příjmu. Nejčastěji v podobě výpisu z účtu, potvrzení o přiznaném důchodu, či poskytovateli předložit své výplatní pásky.

Kolik stojí SMS půjčka?

Jaké jsou úrokové sazby u SMS půjček a celkové RPSN, nelze obecně definovat. Každý z poskytovatelů je nastavuje dle své obchodní politiky. Setkat se můžete s úrokem do 20 %, ale i s RPSN nastaveným na několik stovek procent za rok.

Jak na správné nastavení splátek?

Splátky, ať už náleží k jakékoliv půjčce, je potřeba nastavit tak, aby vám po jejich uhrazení zůstalo jak na běžný život (bez příliš velkého uskromňování se), tak i na tvorbu finanční rezervy. Ano, i u splácení půjčky je nutné myslet na úspory. Ochrání vás totiž před dalšími akutními a často drahými půjčkami.

U SMS půjčky je (nebezpečnou) specialitou tzv. minimální splátka, kterou vám poskytovatel vypočte. „Pozor na minimální splátku. Pokrývá totiž jen úroky ze SMS půjčky, takže reálný dluh nesnižuje. Lidé někdy podléhají klamnému dojmu, že svou půjčku splácejí, když posílají minimální splátku. Ve skutečnosti jen hradí úrok a poplatky, výše půjčky zůstává stejná. V tomto tempu byste půjčku nikdy nedoplatili. Jestliže se pro SMS půjčku rozhodnete, splácejte vždycky víc než minimální výši splátky,“ vysvětluje a doporučuje Miroslav Majer, CEO portálu Banky .cz.

SMS půjčka

Výhody SMS půjček

 • jednoduché a rychlé vyřízení
 • dobrá dostupnost půjčky
 • i pro zájemce s nízkými příjmy
 • lze čerpat opakovaně a kdykoliv
 • půjčit si můžete i ty peníze, které jste už jednou vrátili
 • okamžitě dostupná finanční rezerva na cokoliv
 • lze splácet jen minimální splátkou, která nebývá nijak vysoká
 • často v režimu „bez registru“ a „bez potvrzení příjmů“
 • v době, kdy nečerpáte, vás půjčka nic nestojí

Srovnání nebankovních půjček

Nevýhody SMS půjček

 • minimální splátka je zrádná - nesnižuje totiž dluh, jen s ní poskytovateli platíte úroky
 • většinou drahá nebankovní půjčka
 • snadno se dostanete do předlužení
 • obtížně udržitelný přehled o celkové dlužné částce
 • iluze splácení - lidé, co splácejí minimální splátku, podléhají iluzi, že dluh splácejí, a půjčují si další splátky
 • komplikovanější obchodní podmínky, často bývají problémy s pochopením reálného fungování nákladů na tento úvěr

Regulace v oblasti SMS půjček

SMS půjčky poskytují i licencované nebankovní společnosti. V našem přehledu a porovnání půjček najdete jedině prověřené poskytovatele. Zaměřte se jak na SMS půjčky, tak na ty „flexibilní“. Jde totiž o téměř totožné produkty, postavené na stejném principu.

Bankovní versus nebankovní SMS půjčky

SMS půjčku nebo flexibilní půjčku si vyřídíte jen jako nebankovní. Banky ale nabízejí dost podobný produkt: kontokorent neboli povolené přečerpání účtu. Poptejte se u své banky, zda by vám mohla kontokorent vyřídit, a za jaký úrok. Pak porovnejte s nabídkou nebankovních společností (ne vždy je banka levnější).

Nejlevnější půjčka od Zonky

Často se ptáte

Jak dlouho trvá schválení SMS půjčky?

Přesnou dobu trvání nelze jednoznačně říct, záleží na tom, jak mají poskytovatelé nastaveny interní schvalovací procesy. Ale nezřídka se setkáváme se schválením do několika minut nebo desítek minut. Nejzazší tu bývá následující pracovní den.

Jaké doklady jsou potřeba pro získání SMS půjčky?

Vedle osobní identifikace je nutný i doklad o pravidelném příjmu, z nějž budete půjčku splácet. 

Pro osobní identifikaci lze využít kopii občanského průkazu a druhého dokladu totožnosti: řidičský průkaz, pas, zbrojní průkaz, kartičku zdravotní pojišťovny, případně rodný list.

K potvrzení svého příjmu můžete poskytovateli dodat výpisy z účtu, pracovní smlouvu s výplatními páskami, rozhodnutí o přiznání pravidelné dávky od státu (typicky důchod), kopii daňového přiznání (jste-li OSVČ), nájemní smlouvu (jste-li pronajímatel), aj.

Lze SMS půjčku splatit předčasně?

Ano, SMS půjčka je flexibilním úvěrem, který se dá splatit kdykoliv, navíc je zde každá mimořádná splátka zdarma.

Jaké jsou sankce za nesplácení včas?

Sankce si stanovuje poskytovatel půjčky, ale vejít se musejí do zákonem omezeného stropu. Pamatujte, že jestliže budete hradit alespoň minimální splátku, sankce z nesplácení se začnou načítat, až skončí doba platnosti úvěrového rámce. Jestliže nebudete hradit ani minimální splátku, sankce se začnou načítat okamžitě. 

Sankce se běžně skládá z úroků z prodlení, nákladů na vymáhání a smluvní pokuty. V součtu se mohou položky dostat na vysokou souhrnnou částku.

ANKETA k článku SMS půjčka - vše co o ní potřebujete vědět

Využili jste někdy půjčku přes SMS?

Počet odpovědí: 47

KOMENTÁŘE k článku SMS půjčka - vše co o ní potřebujete vědět

Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Novela insolvenčního zákona: Tříleté oddlužení pro všechny

Novela insolvenčního zákona: Tříleté oddlužení pro všechny

15.7.2024 Půjčka

Dluhy pryč za 3 roky? Možná ano. Poslanci totiž schválili zkrácení oddlužení z 5 let na 3 roky pro všechny dlužníky (spotřebitele každého věku i podnikatele). Dosud měli tříletou lhůtu pouze senioři a invalidé ve druhém a třetím stupni. Změna vychází z evropské směrnice, která požaduje tříleté oddlužení jen pro podnikatele. Ale česká vláda se zavázala, že se bude zkrácení oddlužení vztahovat i na spotřebitele

Jak sehnat peníze: Půjčky a investice pro každého

Jak sehnat peníze: Půjčky a investice pro každého

12.7.2024 Půjčka

Potřebujete rychle peníze? Půjčka je lákavá, ale pozor na její rizika a skryté poplatky. Chcete své peníze rozmnožit? Investice je dlouhodobější cesta, ale může přinést zajímavé zisky. Nevíte, jak se rozhodnout? Přečtěte si náš článek, který vám pomůže zvážit výhody a nevýhody různých nástrojů pro navýšení příjmu, a najít tu nejlepší cestu k vašim finančním cílům.

Půjčka bez registru: Přehled, srovnání, výhody a nevýhody

Půjčka bez registru: Přehled, srovnání, výhody a nevýhody

2.7.2024 Půjčka

Půjčka bez registru je jedním z mnoha typů spotřebitelského úvěru, zároveň patří k nejdiskutovanějším. Dost totiž mate svým zjednodušeným názvem, navíc málokdo tuší, že má ve skutečnosti dvě verze. Název sám o sobě působí dost podezřele, budí dojem porušování pravidel daných zákonem o spotřebitelském úvěru. 

Půjčka na splátky: Jak najít tu nejlepší nabídku pro splácení dluhů

Půjčka na splátky: Jak najít tu nejlepší nabídku pro splácení dluhů

27.6.2024 Půjčka

Ocitli jste se v situaci, kdy je pro vás stále těžší hradit splátky včas? Řešením může být snížení splátek, v extrémním případě jen další půjčka na splátky. Zatímco první varianta je velmi výhodná, a dosáhnete na ni s refinancováním nebo konsolidací půjček, s druhou zmíněnou variantou buďte velmi opatrní: často totiž vede do dluhové pasti a nepříjemných exekucí. Ukážeme vám, jak najít tu nejlepší nabídku pro splácení dluhů.

Vše, co potřebujete vědět o splátkovém kalendáři

Vše, co potřebujete vědět o splátkovém kalendáři

27.6.2024 Půjčka

Splátkový kalendář je klíčový dokument pro každého, kdo splácí dluh. Poskytuje přehled o výši splátek, datu splatnosti a dalších důležitých informacích. Ať už splácíte hypotéku, spotřebitelský úvěr nebo máte nedoplatek za energie, splátkový kalendář vám pomůže udržet si přehled o vašich financích a vyhnout se nepříjemným překvapením. V článku se dozvíte, jak funguje splátkový kalendář, jak jej správně nastavit a jaké jsou jeho výhody a nevýhody.

Z naší bankovní poradny

Pojmy ve slovníku

100% Hypotéka

Půjčka, která pokryje celou koupi. Taková je 100% hypotéka. LTV této hypotéky je 100 %, což znamená, že vám banka půjčí peníze na celou odhadní cenu nemovitosti, kterou ručíte. Díky 100% hypotéce tak získáte dost peněz na nákup domu či bytu nebo například na výstavbu. Zároveň ale musíte počítat s vyšším úrokem než u menších půjček. Pro banky je totiž úvěr bez spoluúčasti klienta rizikovější, a proto jsou jeho podmínky přísnější. V současnosti navíc čeští poskytovatelé 100% hypotéky neposkytují. Česká národní banka totiž v roce 2016 zpřísnila podmínky pro získání hypotéky a jejich součástí bylo také ukončení 100% hypoték. Banky tak nabízí maximálně 90% hypotéky. Pouze u 5 % objemu poskytnutých půjček smí být LTV vyšší než 90 %. Přesto existuje možnost, jak pomocí půjčky na bydlení získat dost peněz na úhradu celé kupní ceny nemovitosti. V podstatě tedy můžete dosáhnout na 100% hypotéku. Jak na to? Musíte ručit více nemovitostmi. Kromě kupovaného bytu či domu to může být například nemovitost rodičů. Samozřejmě ale platí, že majitel této nemovitosti musí s ručením souhlasit. Díky ručení více nemovitostmi se zvýší hodnota zástavy. I při 90% či menším LTV tak získáte peníze na nákup vybraného domu či bytu. Banky navíc obvykle umožňují druhou nemovitost z hypotéky vyvázat, jakmile splatíte potřebnou část úvěru. Dál tedy ručíte pouze kupovaným domem či bytem. Další možností je dofinancovat hypotéku dalším úvěrem. Například úvěrem ze stavebního spoření. ZOBRAZIT CELÝ VÝZNAM

90% Hypotéka

Až 90 procent z ceny nemovitosti, kterou ručíte. Přesně tolik si můžete půjčit na hypoteční úvěr. Abyste ale 90% hypotéku dostali, musíte splnit několik požadavků. Jsou to zejména základní podmínky pro získání hypotéky – tedy například: věk,příjemči bonita.Oproti nižším půjčkám ale musíte u 90% hypotéky počítat s méně výhodnými podmínkami. Protože má hypotéka pokrýt 90 procent z ceny nemovitosti, je pro banku riskantnější než menší úvěry. A proto poskytovatelé toto riziko obvykle kompenzují vyšším úrokem. Pro většinu lidí je přitom 90% hypotéka nejvyšší možná. Podle pokynů České národní banky mohou poskytovatelé víc peněz půjčit jen v 5 procentech případů. Potřebujete tak mít naspořeno alespoň 10 procent z kupní ceny. V praxi to vypadá tak, že u bytu za 3 000 000 korun získáte maximálně 2 700 000 korun. Zbytek doplatíte vy. Pokud si chcete pomocí hypotéky půjčit víc než 90 procent z ceny domu či bytu, musíte ručit více nemovitostmi. V takovém případě stoupne hodnota zástavy, ze které se půjčka počítá. Výhodou je, že se tím pádem můžete dostat na nižší LTV (obvykle do 80 %) a získáte tak nižší úrok než u 90% hypotéky. Pokud jste například původně ručili bytem za 2 500 000 korun a nyní k němu přidáte další byt ve stejné ceně, stoupne hodnota zástavy na 5 000 000 korun. U hypotéky na zmíněných 2 500 000 tak bude LTV 50 %. ZOBRAZIT CELÝ VÝZNAM

Srovnáváme hypotéky od

© Banky.cz 2024, všechna práva vyhrazena