Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #6534, Zneplatnění půjčky soudní cestou

Zneplatnění půjčky soudní cestou, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
10.5.2019 Půjčka

Dobrý den, mam čistý příjem kolem 18 000 Kč. Zaplo mi půjčilo a jednorázově chce splatit 34 000 Kč. Jak to nechat zneplatnit, když to dojde k soudu? Děkuji

Dobrý den,

výše měsíční splátky nemůže dle zákona o spotřebitelském úvěru činit více než 45% Vašeho příjmu (8 100 Kč). Pokud Vám Zaplo naplánovalo vyšší měsíční splátku, můžete soud požádat o zneplatnění úvěrové smlouvy pro porušení zákona o spotřebitelském úvěru. Půjčka by byla od počátku neplatná, Zaplo by Vám muselo vrátit již zaplacené úroky a poplatky a Vy byste splácel Zaplu jen půjčenou částku bez úroků "dle svých možností".

Výjimku z pravidla výše představuje zesplatnění úvěru pro porušení smluvních podmínek úvěrové smlouvy. Pokud byste nesplácel včas (či jinak porušil smluvní podmínky), může Vám věřitel úvěr tzv. zesplatnit a požadovat navrácení celé dlužné částky neprodleně.