Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #9964, Koronavirus a odklad splátek

Jak zjistit informace o odkladu splátek a kde najít formulář pro pozastavení splátek?

Nejlevnější půjčka od Zonky
5.5.2020 Půjčka

Dobrý den, před třemi týdny jsem si zažádal odklad splátek u banky. Ale na slovenské straně, což jsem nevěděl, že může takto působit jedna stejná banka ve dvou státech. Dnes mi volali, že mne v databázi nemají jako klienta a až po krátké debatě kdy jsem zmínil že jsem bývalý klient už neexistující společnosti jako byla společnost Consumer finance holding. Už mi přišel email ohledně vymáhání pohledávky. Jak se obyčejný člověk toto všechno má dozvědět,  když mu ani nová společnost kde mu převedli spotřebitelský úvěr a finanční pohledávky dozvědět? Kde si mohu vypsat formulář o pozastavení splátek? Děkuji vám

Dobrý den,

o odklad splátek je třeba žádat u společnosti či banky, kde jste si úvěr sjednal. Pokud tato společnost či banka zanikla resp. fúzovala s jinou společností či bankou, je třeba o odklad splátek žádat u nové společnosti či banky. Pokud banka či společnost působí ve více zemích (např. ČR, Slovensko, Rakousko, atd.), je třeba o odklad splátek žádat v zemi, kde máte půjčku sjednanou.