Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #10499, Zneužití osobních údajů

Můžu si vzít půjčku na občanský průkaz, který byl ukázán na kameře se zakrytým číslem a podpisem?

21.6.2020 Podvod

Dobrý den, je možné aby si vzal někdo půjčku na občanský průkaz, který byl ukázan na kameře se zakrytým číslem průkazu a zakrytým podpisem? Nemám jistotu, zda si to dotyčný nevyfotil. Ale při nejhorším znám jeho adresu on mou prej ne. Chápu správně z předešlých dotazů, že pokud nemá občanský průkaz fyzicky ukradený nebo vyfocený bez jakéhokoli zakrytí, tak si půjčku vzít nemůže?

Dobrý den,

pro sjednání půjčky na dálku (online) je třeba mít kopie dvou nezakrytých dokladů totožnosti (a u OP se vyžadují obě strany). S kopií přední strany OP bez čísla nelze půjčku sjednat.