Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #13877, Proč mi banka nechce půjčit?

Je možné získat konsolidaci i při sázení na sport? Banka tvrdí, že nejsem vhodným klientem, ale já se s tím nesouhlasím.

Nejlevnější půjčka od Zonky
15.4.2021 Půjčka

Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, jestli je možné dostat konsolidaci i v případě, že z mého účtu odcházely peníze např. na sázení na sport, protože moje banka mi řekla, že to možné není, že jsem rizikový klient. Ale já s tím nesouhlasím, protože mám vždy vše zaplacené, jak má být a co s mými penězi dělám, si myslím, že je jen moje věc. Můj měsíční čistý příjem je cca 33 tis, závazky platím v hodnotě cca 17 tis. Ráda bych to vše konsolidovala. Prosím o info. Děkuji moc.

Dobrý den,

máte samozřejmě pravdu v tom, že je čistě vaše věc, jak se svými penězi nakládáte a nikomu nic není do vašeho sázení. Banka ale nemá povinnost Vám peníze půjčit a své klienty (komu peníze půjčí) si může pečlivě vybrat dle vlastního uvážení. Statisticky jsou lidé věnující se hazardu méně zodpovědní (hrozí vyšší riziko nesplácení), a proto jim banky půjčují méně ochotně (vůbec nebo jen s vyšším úrokem). U Vás je přitěžující okolností, že jste již v současné době předlužena (na splácení svých závazků dáváte více než 45-50% svých příjmů).