Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #10050, Smluvní pokuta za pozdní splátky

Smluvní pokuta za pozdní splátky, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
13.5.2020 Půjčka

Dobrý den, bohužel jsem se dostal do skluzu se splácením úvěru, teď už zbývá cca 20 000 Kč, ale od jisté doby již splácím konkrétní úvěr pravidelně po 3 000 Kč. Původní společnost pohledávku prodala jiné, ale ta mi účtuje poplatky za vymáhání, které jsou cca 1 000 měsíčně. Původní věřitel mi žádné takové poplatky neúčtoval, proto je mi divné, že nový ano ale hlavně v takové výši. Prosím o radu, co se s tím dá dělat. Díky moc

Dobrý den,

je třeba prostudovat úvěrovou smlouvu, která stanovuje výši smluvních pokut a dalších poplatků za pozdní splácení. Případně vyhledejte odbornou právní pomoc - právník může posoudit vaši situaci (stav vymáhání, vydané soudní rozhodnutí, výše nákladů na vymáhání).