Jak získat půjčku pro začínající podnikatele? Vše, co potřebujete vědět

Nejlevnější půjčka od Zonky
7.10.2014 Půjčka

Dobry den chtel bych se zeptat co vsechno potrebuju abych ziskal pujcku pro zacinajici podnikatele predem dekuji ROLAND

Dobrý den,

chcete si půjčit jako fyzická (na sebe) nebo právnická (na firmu/jako OSVČ) osoba?

Kolik si chcete půjčit?

Začínající podnikatel (právnická osoba) potřebuje buď hodně dobrý business plán nebo velkou zástavu/ručitele. Můžete-li zastavit nemovitost, máte vyhráno a půjčí Vám téměř všechny banky/záložny a to ještě velmi ochotně. Pokud máte kvalitní business plán, bude úrok vyšší a banky se budou přesvědčovat hůře. Pokud nemáte ani jedno, bude nejlepší si půjčit jako fyzická osoba, neboť začínajícímu podnikateli bez kvalitního business plánu a zástavy nikdo nepůjčí (je to pro banku velké riziko).