Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #5801, O kolik přeplatím kontokorent?

O kolik přeplatím kontokorent?, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
21.1.2019 Půjčka

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Navýšil jsem si kontokorent na 20 000 Kč a je tam, že celková částka je splatná jako 27 000 Kč. To znamená vyrovnání debetu za rok a těch dalších 7 tisíc se mi průběžně bude strhávat každý měsíc po dobu jednoho roku, aby to dal součet 7 tisíc? Měl jsem na účtu nulu a využil celý kontokorent. Jenže mi chodí na účet platby třeba 3 tisíce a já je hned využiji, a to třeba několikrát během měsíce. Jsem sice stále pod nulou a hospodařím pořád s tím debetem a vyrovná se mi to třeba jednou měsíčně, ale jinak pořád ty platby točím. Tak mám strach, abych nesplatil k těm 27 000 Kč za rok třeba 10 tisíc navíc. Můžete mi to prosím nějak vysvětlit?

Dobrý den,

ve smlouvě o kontokorentu máte uvedeno RPSN 44,25%. To znamená, že za půjčených 20 000 Kč po dobu jednoho roku bance zaplatíte na úrocích a poplatcích 8 850 Kč. Doporučuji dluh ihned vyrovnat a kontokorent zrušit.

Půjčovat si na pravidelné výdaje a spotřebu je velmi špatné. Naopak byste měl mít na účtu rezervu ve výši 3-6 násobku Vašich pravidelných měsíčních výdajů. Pokud měsíčně utratíte průměrně 15 000 Kč, mějte na účtu minimálně 45-90 000 Kč. Jen tak se nedostanete do finančních potíží v případě nečekaných událostí (nemoc, ztráta příjmu, porucha pračky, atd.).

Závislost na půjčkách je stejně škodlivá jako závislost na alkoholu, kouření či drogách. Zbavte se jí co nejdříve. A půjčovat si za 50% je stejně nebezpečné jako denně popíjet destiláty s tímto obsahem alkoholu.