Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #5402, Proč mi banka nenabídne nižší úrok?

Proč mi banka nenabídne nižší úrok?, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
8.11.2018 Půjčka

Dobrý den, mám dotaz ohledně výpočtu úroků. Snažím se získat úvěr na 200 tisíc na cca 4-5 let. Dva měsíce zpět jsem si vzal svůj první úvěr v životě u Air Bank, kde mám účet asi 3 roky, úvěr mám na 40 tisíc na 6 měsíců s úrokem 15% a bonusový úrok je 10% při řádném splácení. Toto beru, že je to v pořádku první půjčka, žádné záznamy atd. Už mám za sebou dvě splátky a když žádám o těch 200 tisíc na 4-5 let, dostanu vždy nabídku 15% a nic nižšího. Zkoušel jsem Air Bank a Monetu a výsledek je stejný. Příjem společně s přítelkyní máme 70 tisíc čistého a můj podíl je 45 tisíc, smlouvu mám na dobu neurčitou a celkové výdaje máme 40 tisíc měsíčně. Nechápu jak je možné, že dostávám jen nabídky s úrokem 15%. To musím čekat jako osel až splatím ten malý dluh, kde mi bude za 10 dní zbývat 20 tisíc k umoření? Můžete mi prosím říct, kdy cca budu mít nárok na nějakou rozumnou úrokovou sazbu? Vyplatí se mi po výplatě splatit celý současný dluh a potom požádat o nový nebo počkat třeba další 1-2 měsíce na lepší podmínky?

Dobrý den,

úrok 15% za půjčku 200 000 Kč na 4-5 let je skutečně nesmyslně vysoký, za tolik si peníze určitě nepůjčujte. Každá banka má trochu odlišný skóringový model. Zkuste se ještě poptat u konkurence (např. Equa bank). Air Bank a Moneta spolu právě fúzují, takže zde bude docházet ke sbližování podmínek (proto pravděpodobně podobný úrok u půjčky). Banky mají vysoké rizikové přirážky pro mladé (stejně jako pojišťovny u povinného ručení). Je-li Vám méně než 21 let, doporučuji si raději vůbec nepůjčovat.

Upřímně mi není jasné, proč si s příjmem 70 000 Kč čistého půjčujete 40 000 Kč. Tolik přece ušetříte za měsíc, ne? Stejně tak oněch 200 000 Kč si našetříte za zhruba půl roku. Ve Vašem případě bych se raději půjčkám zcela vyhnul a raději pár měsíců šetřil. Doporučuji náš článek Půjčujeme si odpovědně.