Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #12016, Půjčka a vstup do insolvence

Banka zastavila mé půjčky kvůli insolvenci - Můžu žádat o vrácení životního minima?

Nejlevnější půjčka od Zonky
5.12.2020 Půjčka

Dobrý den, mám půjčky u banky, všechny jsem platil jak mám, pak jsem požádal o insolvenci, protože jich mám víc a atd. Už jsem psaný v rejstřík,u že insolvence je v jednaní a čeká na schváleni od soudu. Takže do pátkau jsem u banky žádný dluh neměl (přitom jsem splátku za listopad měl zaplacenou). Pak mi volali z banky, že se dozvěděli, že jsem v insolvenci a půjčky mi stoply a mám tam napsáno: "celková dlužná částka tolik a tolik". Paní z banky mi řekla, že mi můžou vzít celou výplatu. A já chci vědět když nemám žádnou exekuci, jestli z těch peněz co mi banka vezme na umoření dluhu, jestli můžu u nich žádat aspoň o vrácení životního minima.

Dobrý den,

vstupem do insolvence musíte přestat splácet všechny své stávající závazky. Tím jste porušil smluvní podmínky banky, a proto Vám banka úvěr zesplatnila. Pokud banka použila zůstatek na běžném účtu k umoření dluhu, není možné žádat o navrácení těchto peněz nebo vyplacení životního minima.