Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #1486, Vymáhání půjčky označováním dlužníka

Vymáhání půjčky označováním dlužníka, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
17.7.2014 Půjčka

měla bych ještě jeden dotaz, společnost Cetelem lepí na bytové dveře nebo schránky, že je syn dlužník. Můžou si toto dovolit? Jak se můžem proti tomu bránit.
Děkuji. Táňa J.

Dobrý den,
lepit cokoliv na schránky (dveře, atd.) je stejné, jako by se jednalo o nepovolenou inzerci a poškození cizího majetku - dělat to nesmí, ale přistihnout je při činu je těžké. Pokud někoho toto vylepovat uvidíte, hned volejte policii. Počítejte ale že s tím strávíte spoustu času a vše nakonec může být vyhodnoceno jen jako narušení občanského soužití s řešením u obecního úřadu.
Na druhou stranu, obecně zveřejňování dlužníků legální cestou je v pořádku, např. na webu Cetelem či kdekoliv jinde formou placené inzerce. Ale nesmí se zkrátka jednat o inzerci na černo.

Pavel Strašák, Banky.cz