Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #9807, Odklad splátek a úročení

Odklad splátek a úročení, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
21.4.2020 Půjčka

Dobrý den, pokud mám půjčku u nebankovní společnosti a je to úvěr třeba na 15 000 Kč s tím, že je splatný po měsíci v celkové částce např. 17 500 Kč, tak pokud požádám o odklad např. nyní o tři nebo šest měsíců v souvislosti s aktuální situací, jaký bude pro mě jako OSVČ úrok? Mám teď nyní omezené možnosti v práci. Může po mně ale tato společnost chtít zaplatit například jednou tolik nebo je to nějak omezeno maximální výší podle zákona? V té společnosti mi to hned nesdělili, když jsem to chtěl vědět, tak jen přemýšlím a mám trochu strach, aby mi pak neřekli, zaplaťte 35 000 Kč. Moc děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den,

když si půjčíte 15 000 Kč a za měsíc máte vrátit 17 500 Kč, platíte úrok ve výši 200% p.a. Tohle už nikdy v životě znovu nedělejte! Banky úročí půjčky 4-7%. Zákonné opatření o odkladu splátek určuje strop pro úročení během odkladu splátek na cca 9%.