Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #12017, Rodiče si vzali půjčku na mé jméno

Rodiče si vzali půjčku na mé jméno, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
5.12.2020 Půjčka

Pokračování dotazu č. 12014: Dobrý den, děkuji za odpověď. Splátky měli platit rodiče, protože jsem si půjčku vzala pro ně, oni sami nemohli a tak jsem ji jim vzala já. Bohužel přišli o práci a neplatili to, o čemž jsem nevěděla.

Dobrý den,

přesně tohle by neměl nikdy nikdo dělat (umožnit jiné osobě si vzít půjčku na své jméno). Banka velmi správně vyhodnotila, že rodiče nebudou schopni splácet, a proto jim nepůjčila. Vy jste jim tedy půjčku sjednala na své jméno. A stalo se přesně to, proč jim banka půjčku odmítla. Následky teď bohužel ponesete Vy. Budete muset celý úvěr doplatit a nikdo Vám dalších 4-5 let díky negativním záznamům v registru nepůjčí. Peníze můžete vymáhat po svých rodičích.