Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #7742, Konsolidace neúčelové půjčky k hypotéce

Konsolidace neúčelové půjčky k hypotéce, Hypoteční poradna

D

Dobrý den, momentálně mám hypotéku na 1,3 mil. Kč a k tomu bezúčelový úvěr na 300 000 Kč. Tuto hypotéku mám celkem nově a od hypotečního poradce mi bylo řečeno, že až zkolaudujeme, můžeme zkusit těch 300 000 Kč dát do hypotéky jako bezúčelovou část, s nynějšími příjmy bychom na to dosáhli. Ale zjistila jsem, že jsem těhotná, takže v době, až budeme mít zkolaudováno, budu na rodičovské dovolené. Manžel má příjem 27 000 Kč a já bych měla mít 10 000 Kč z rodičovského příspěvku. Nic kromě těchto 2 splátek nesplácíme (splátka bezúčelové splátky je cca 5 200 Kč, hypotéka 6 200 Kč). Otázka je, zda i tak budeme pro banku bonitní? Předem děkuji za odpověď.

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

pro hypotéku v celkové výši 1,6 mil. Kč budete s platem dostatečně bonitní i na mateřské, nicméně je otázkou, zdali právě vaše banka (u které máte nyní hypotéku) nabízí tak vysokou část (23%) neúčelově. Každá banka nabízí jinou max. výši neúčelové části hypo (někde jen 10%, jinde i 25%).

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Cestovní pojištění: pojištění storna zájezdu využijete i na dovolené v Česku

Cestovní pojištění: pojištění storna zájezdu využijete i na dovolené v Česku

25.5.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Letošní dovolené budou výjimečné. Kvůli pandemii koronaviru COVID-19 cest do zahraničí zřejmě rapidně ubude a řada lidí dá přednost pobytu v České republice. Pojišťovny proto už nyní avizují, že cestovní pojištění platí i v Česku. A například u pojištění storna zájezdu se to může opravdu vyplatit.

Hypotéky s úrokem pod 2% jsou stále častější. A bude jich přibývat

Hypotéky s úrokem pod 2% jsou stále častější. A bude jich přibývat

20.5.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Zlevňujeme. Takovou zprávu poslalo zájemcům o hypotéku v posledních týdnech hned několik bank na českém trhu. Dá se navíc čekat, že další poskytovatelé se brzy přidají. Tlačí je k tomu aktuální situace.

Úroky na spořicích účtech padají. Většina jich nepřekoná ani 1%

Úroky na spořicích účtech padají. Většina jich nepřekoná ani 1%

18.5.2020, Spoření, Autor: Pavel Strašák

Air Bank, Hello bank! nebo Equa bank. To jsou jen někteří poskytovatelé, kteří ještě nedávno nabízeli spořicí účty s úrokem alespoň 1,5%. Jenže to už neplatí. Stejně jako naprostá většina dalších bank se v minulých týdnech rozhodli úročení snížit. Aktuálně tak jsou sazby nad 1% zcela výjimečné.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

P

#10208, Insolvence a ošetřovné, Exekuce a insolvence, 26.5.2020

Dobrý den, v měsíci mám 3 týdny odpracovány a 1 týden ošetřovné. Z ošetřovného mi splátku na insolvenci strhne již ČSSZ a přijde mi částka co si mohu ponechat? Jde mi o to, zda musím něco řešit až mi přijde ošetřovné.

Dobrý den, ČSSZ by Vám měla poslat pouze nezabavitelné minimum, ale vše můžete pro klid duše ověřit s ins. správcem.

OJ

#10207, Internetbanking, Banka, 26.5.2020

Dobrý den, jak se dostanou do internetbankingu? Nemohou najít přihlášení. Děkuji

Dobrý den, vstup do internetbankingu má většina bank na svém webu vpravo nahoře.

S

#10206, Elektronický podpis dokumentů na pobočce, Banka, 25.5.2020

Dobrý den, chtěla bych se informovat na podání informací od banky. V podmínkách mají, že klient má právo kdykoliv si vyžádat údaje, které o něm má. Když jsem nyní podepisovala oznámení kontaktních údajů a se slečnou jsme se špatně domluvily - říkala, že mi vše přijde na mail, ale zapomněla mi říct, že jen to co se podepíše na tabletu (nyní nepoužívají kvůli omezení šíření covid). Odmítli mi kopii tohoto dokumentu vydat - jedná se přece o moje osobní údaje, i přes to že jsem byla přes online podporu ujištěná, že mi kopii udělají na kterékoliv pobočce. Mám na to nárok? Děkuji, ale mám ráda ve věcech pořádek.

Dobrý den, všechny elektronicky podepsané dokumenty se automaticky ukládají do vaše internetového bankovnictví. Online tak můžete z pohodlí domova kontrolovat vše, co jste na pobočce na tabletu podepsala bez rizika ztráty jakéhokoliv dokumentu.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 200 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR