Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #7742, Konsolidace neúčelové půjčky k hypotéce

Konsolidace neúčelové půjčky k hypotéce, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
15.10.2019 Hypoteční poradna

Dobrý den, momentálně mám hypotéku na 1,3 mil. Kč a k tomu bezúčelový úvěr na 300 000 Kč. Tuto hypotéku mám celkem nově a od hypotečního poradce mi bylo řečeno, že až zkolaudujeme, můžeme zkusit těch 300 000 Kč dát do hypotéky jako bezúčelovou část, s nynějšími příjmy bychom na to dosáhli. Ale zjistila jsem, že jsem těhotná, takže v době, až budeme mít zkolaudováno, budu na rodičovské dovolené. Manžel má příjem 27 000 Kč a já bych měla mít 10 000 Kč z rodičovského příspěvku. Nic kromě těchto 2 splátek nesplácíme (splátka bezúčelové splátky je cca 5 200 Kč, hypotéka 6 200 Kč). Otázka je, zda i tak budeme pro banku bonitní? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pro hypotéku v celkové výši 1,6 mil. Kč budete s platem dostatečně bonitní i na mateřské, nicméně je otázkou, zdali právě vaše banka (u které máte nyní hypotéku) nabízí tak vysokou část (23%) neúčelově. Každá banka nabízí jinou max. výši neúčelové části hypo (někde jen 10%, jinde i 25%).