Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #10717, Manžel přestal splácet půjčku

Manžel přestal splácet půjčku, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
17.7.2020 Půjčka

Dobrý den, kamarádka se rozvedla a bohužel bývalý manžel neplatí půjčku (cca 400 000 Kč), je v insolvenci, ona jako přistupitel k půjčce je ochotná půjčku splácet. Bohužel jí byla předložena smlouva, kde má po propočítání splátek splatit až 900 000 Kč). Je to vůbec možné? Prý je tam započítaný nějaký navýšený úrok z důvodu jeho insolvence?

Dobrý den,

přijde na to, kde a za jakých podmínek si kamarádky manžel peníze půjčil a jak dlouho nesplácel. Mnoho nebankovních společností si účtuje extrémně vysoké úroky, stovky i tisíce procent RPSN nejsou výjimkou (i proto neustále důrazně doporučujeme si peníze půjčovat pouze v bankách). Doporučuji případně nechat zkontrolovat úvěrovou smlouvu právníkem. Pro příště je nutné skutečně velmi pečlivě zvážit, co kde a komu podepisujete.