Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #19555, Podvodník si na mě vzal půjčku

Banka schválila úvěr po změně kontaktních údajů a já ho nechci splácet - jak na to?

23.10.2022 Podvod

Dobrý den, byl mi napaden účet, změněny kontaktní údaje a následně si vzali úvěr. Peníze samozřejmě hned převedli. Jak je možné, že banka schválí úvěr ihned po změně kontaktních údajů? Podala jsem reklamaci. Jakou mám šanci, že úvěr bude zrušen a nebudu ho muset splácet?

Dobrý den,

pokud došlo k prolomení systému banky bez vašeho přičinění, banka škodu samozřejmě nahradí (půjčku stornuje). Jestliže jste si napadení účtu způsobila sama (např. sdílením svých přihlašovacích údajů s podvodníky), banka škodu uhradit nemůže.