Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #14191, Půjčka od kamaráda na podnikání

Půjčka od kamaráda na podnikání, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
10.5.2021 Půjčka

Dobrý den, rád bych otevřel firmu a začal podnikat. Jelikož mi kamarád půjčil peníze na podnikání, ale nechce být vedený jako společník ve firmě, ani nic podobného, jaký dokument stačí k tomu, aby bylo oficiálně dané, že mu jsem zavázán dávat 20 % ze zisku měsíčně? Samozřejmě, ohledně splácení půjčky, jsme domluveni na jiném. Těch 20 procent je ode mne jakoby dar, který mu chci každý měsíc dávat. Existuje nějaký dokument, ověřený notářem, který se specializuje přímo na tohle? Děkuji.

Dobrý den,

doporučuji mít vše velmi dobře podložené (řádně sepsaná smlouva o půjčce) a nevymýšlet právně nevymahatelné kombinace typu "přítel mi tajně půjčil bez smlouvy, já mu budu formou daru vracet podíl na zisku". Sepište si smlouvu o půjčce a domluvte se na úroku a jiných podmínkách.