Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #4524, Mám první práci, jsem po zkušebce

Mám první práci, jsem po zkušebce, Půjčka

T

Zdravím, jsem teď ve své první práci a za chvíli mi končí zkušební doba a budu v práci na neurčito, takže jsem se chtěl zeptat, jaké jsou podmínky na půjčení peněz Plat mám 21 000 Kč a chtěl bych si půjčit cca 100-250 000 Kč.

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

S platem 21 000 Kč (čistého cca 16 000 Kč) půjčku 100-250 000 Kč získáte. Banky požadují čistý rejstřík dlužníků, práci na dobu neurčitou a nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě, což splňujete. 

Není ale na půjčování peněz příliš brzy? Každý by měl mít finanční rezervu ve výši 3-6 násobku pravidelných měsíčních výdajů. Dokud na účtu nebudete mít našetřeno min. 100 000 Kč, žádné větší výdaje ani půjčky nedoporučuji.

Nač si chcete půjčit? Se svým platem budete půjčku splácet i třeba 6-8 let. Časem bude potřebovat vlastní bydlení, později budete zakládat rodinu. Vlastní byt bez hypotéky neseženete. Při splácení půjčky na hypotéku nedosáhnete. Pokud si nepůjčujete pro rozjezd podnikání (či na jinou rozumnou investici), doporučuji další roky spíše šetřit. Pro získání hypotéky budete muset mít našetřeno 10-20% z ceny nemovitosti.

Nemálo mladých lidí se v první práci hned po zkušebce zadluží a koupí si auto. To je nejhorší životní rozhodnutí. Čtvrtý měsíc ekonomiky aktivního života a už v mínusu. Později nezískají hypotéku, musí dál platit nájem. To jim následně po založení rodiny velmi komplikuje domácí rozpočet. Nedělejte stejnou chybu. Doporučuji náš článek Půjčujeme si odpovědně.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

5 tipů, jak vybrat nejlepší termínovaný vklad

5 tipů, jak vybrat nejlepší termínovaný vklad

22.11.2019, Spoření, Autor: Pavel Strašák

Výše úroků nebo třeba délka uložení peněz. Faktorů, které vám pomůžou najít nejlepší termínovaný vklad, je několik. A pro každého může být důležité něco jiného. Podívejte se proto s námi na 5 doporučení, které vám s výběrem nejvýhodnějšího termínovaného vkladu pomůžou.

Daňové povinnosti při pronajímání nemovitosti

Daňové povinnosti při pronajímání nemovitosti

21.11.2019, Daně, Autor: Lukáš Taragel

Pokud chcete pronajímat nemovitost nebo plánujete nějakou koupit za účelem pronájmu, nezapomeňte také na daňové povinnosti. Příjem z pronájmu je určitou formu pasivního příjmu, která se musí uvádět do daňového přiznání. Velmi podstatné je v této souvislosti rozlišit, zda nemovitost pronajímáte jako občan nebo jako podnikatel.

Vteřina nepozornosti vás může stát statisíce. Připravte se na ni s pojištěním odpovědnosti za škodu

Vteřina nepozornosti vás může stát statisíce. Připravte se na ni s pojištěním odpovědnosti za škodu

20.11.2019, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Stačí vteřinka nepozornosti. Neposypaný chodník před domem. Chyba v daňovém přiznání, které děláte pro klienta. A před škodou za statisíce nebo dokonce i miliony korun už vás nic nezachrání. Existuje ale jednoduchý způsob, jak se na ni připravit. Jmenuje se pojištění odpovědnosti.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

J

#8104, Nedodané zboží, Podvod, 22.11.2019

Okradli ma na bazare. Poslal som im peniaze vopred no tovar mi nedosiel a neozyvaju sa. Poslal som sumu 280 EUR do CR. Viem ze som urobil velku chybu no nepripadalo mi to vtedy ako podvod. Ako to riesit dalej? Cital som nieco ako bezdvovodne obohatenie.

Dobrý den, v tomto případě se nejedná o pouhé bezdůvodné obohacení se ale je to přímo podvod (závažnější právní kvalifikace). Podejte trestní oznámení na Policii. 

D

#8103, Nezabavitelné minimum, Exekuce a insolvence, 22.11.2019

Dobrý den, jaktože když by mi podle článku co jsem četl mělo zůstat za práci 12 000 Kč, tak z  22 000 Kč mi zůstalo jen 7 500 Kč? Za to nemám ani na nájem.

Dobrý den, jaký článek jste četl? Jste v exekuci nebo insolvenci? Máte přednostní nebo nepřednostní pohledávky? Máte vyživované osoby (děti/manželka)?

M

#8102, Pravidelný a příležitostný příjem, Daně, 22.11.2019

Zdravím, mám práci a k ní si přivydělávám jako operátor chatu z domova. Nemám žádnou smlouvu. Ale chodí mi na účet pravidelně platby. Musí se to nějak danit?

Dobrý den, pravidelný příjem (na rozdíl od příležitostného do 30 000 Kč) je třeba uvést v daňovém přiznání a řádně zdanit. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 8100 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR