Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #4524, Mám první práci, jsem po zkušebce

Mám první práci, jsem po zkušebce, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
31.3.2018 Půjčka

Zdravím, jsem teď ve své první práci a za chvíli mi končí zkušební doba a budu v práci na neurčito, takže jsem se chtěl zeptat, jaké jsou podmínky na půjčení peněz Plat mám 21 000 Kč a chtěl bych si půjčit cca 100-250 000 Kč.

Dobrý den,

S platem 21 000 Kč (čistého cca 16 000 Kč) půjčku 100-250 000 Kč získáte. Banky požadují čistý rejstřík dlužníků, práci na dobu neurčitou a nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě, což splňujete.

Není ale na půjčování peněz příliš brzy? Každý by měl mít finanční rezervu ve výši 3-6 násobku pravidelných měsíčních výdajů. Dokud na účtu nebudete mít našetřeno min. 100 000 Kč, žádné větší výdaje ani půjčky nedoporučuji.

Nač si chcete půjčit? Se svým platem budete půjčku splácet i třeba 6-8 let. Časem bude potřebovat vlastní bydlení, později budete zakládat rodinu. Vlastní byt bez hypotéky neseženete. Při splácení půjčky na hypotéku nedosáhnete. Pokud si nepůjčujete pro rozjezd podnikání (či na jinou rozumnou investici), doporučuji další roky spíše šetřit. Pro získání hypotéky budete muset mít našetřeno 10-20% z ceny nemovitosti.

Nemálo mladých lidí se v první práci hned po zkušebce zadluží a koupí si auto. To je nejhorší životní rozhodnutí. Čtvrtý měsíc ekonomiky aktivního života a už v mínusu. Později nezískají hypotéku, musí dál platit nájem. To jim následně po založení rodiny velmi komplikuje domácí rozpočet. Nedělejte stejnou chybu. Doporučuji náš článek Půjčujeme si odpovědně.