Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #5927, Vysoká půjčka bez souhlasu manželky?

Vysoká půjčka bez souhlasu manželky?, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
5.2.2019 Půjčka

Dobrý den, prosím o radu. Mám otevřeno několik úvěrů v celkové výši 800 000 Kč a uvažuji o jejich konsolidaci. Existuje nějaká spolehlivá banka, která konsolidaci v takové výši poskytuje, aniž by vyžadovala podpis mé manželky? Splácím pravidelně, manželka o mých úvěrech neví.

Dobrý den,

bez písemného souhlasu manželky Vám 800 000 Kč nikdo nepůjčí. V manželství ručíte za dluhy společně a nerozlučně. Proto banky u úvěrů nad 200-300 000 Kč vždy vyžadují souhlas druhého z manželů. Upřímně mi není příliš jasné, jak Vám funguje manželství, ve kterém svoji životní partnerku neinformujete o takové "maličkosti" jako dluh 0,8 mil. Kč. Když zítra přestanete splácet (např se Vám stane vážný úraz), exekutor obstaví účet Vaší ženě. Takto velký dluh ji může zničit celý život.